באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

כיבוי אורות ביקנעם

כיבוי אורות ביקנעם

יקנעם תשתתף בשעת כדור הארץ והתושבים יתבקשו לכבות את האור ביום ראשון למשך שעה

ביקנעם ממשיכים לשמור על כדור הארץ וביום ראשון תשתתף העיר כולה בפרויקט שעת כדור הארץ, והתושבים יתבקשו לכבות את האורות ומכשירי חשמל אחרים למשך שעה אחת בין 20:10 ל- 21:10.

במסגרת הפרויקט יתקיימו פעילויות רבות ברחבי העיר ובמוסדות החינוך. בבתי הספר ילמדו על החשיבות לשמירה על כדור הארץ ועל הסביבה ויועברו שיעורים שקשורים בהתחממות הגלובאלית. התלמידים עצמם יגויסו להיות מנהיגים ומובילים בבתיהם לחיסכון בחשמל.

ביקנעם חושבים ירוק ופועלים ירוק והדבר בא לידי ביטוי בין היתר בקידום נושאים שונים ומגוונים כגון: יקנעם היא העיר הירוקה הראשונה בישראל, בעיר יש בתי ספר וגני ילדים ירוקים, הבנייה היא על בסיס 40% בנייה ו-60% שטחים פתוחים ירוקים, בעיר נבנית שכונה אקולוגית מובילה, בעמודי התאורה הציבורית הותקנו חיישנים שמורידים את צריכת החשמל ב- 30%, יקנעם מעודדת לספורט ירוק בטבע, בעיר מובל פרויקט הפרדה לשני זרמים, על כל בניית יחידת דיור יש כ- 93 מטר מרובע ירוק, בעיר התקיים יום שיא לחיסכון בחשמל, מתקיימים אירועים קהילתיים לשמירה על הסביבה ועוד. בנוסף לכל אלו מתקיים שיתוף פעולה עם תכנית “נתיב האור” אשר מעודדת ילדים לקחת אחריות כלפי עצמם וכלפי סביבתם , להשפיע על שיפור איכות החיים תוך שמירה על הסביבה, וכך להפוך את הנושא “אנו שומרים על כדור הארץ ועל עצמנו” לאורח חיים הלכה למעשה.

יקנעם משתתפת דרך קבע בפרויקטים ותכניות לשמירה על הטבע, הסביבה ומקורות האנרגיה. בפרויקט שעת כדור הארץ שנערך בשנה שעברה דורגה העיר בין חמש הערים שבהן נחסך הכי הרבה חשמל.

שעת כדור הארץ היא אירוע המאורגן על ידי הקרן העולמית לשימור חיות הבר (WWF), שבו מתבקשים בעלי בתים פרטיים ובעלי עסקים לכבות את האורות ואת שאר המוצרים החשמליים לשעה אחת, כדי להגביר את המודעות לשינוי האקלים. בשעת כדור הארץ ישתתפו השנה למעלה מעשרים עיריות ויישובים מכל רחבי הארץ.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter