באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

כולם רוצים להיות יקנעם

כולם רוצים להיות יקנעם

הבחירות המוניציפאליות  מתקרבות ובערים השונות כולם מתפארים בכך שהם רוצים להיות יקנעם. מנהלת קידום העסקים בעיריית באר שבע ” ניכר שנעשית ביקנעם עבודה מקצועית ומדהימה”

טרנד חדש בבחירות המקומיות ברחבי הארץ כולה ובצפון במיוחד והוא: מתמודדים בבחירות המקומיות הפכו את יקנעם למודל לפיו היו רוצים לראות את הערים שלהם בעוד חמש שנים. בתקופה האחרונה החלו מתמודדים בערים שונות להציג את המצעים שלהם כאשר יקנעם הפכה להיות כוכבת ראשית בערים דוגמת, טירת הכרמל, טבריה, קרית ביאליק וערים רבות נוספות.

יקנעם
אזור התעשיה ביקנעם, מושא לקנאה. צילום: רונן צומר

במסגרת ההערכה הרבה שיש ברחבי הארץ לעשייה של ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי, מתמודדים חדשים וגם ראשי ערים או מועצות מכהנים מספרים על כך שהגיעו ליקנעם ללמוד על ההתפתחות והצמיחה האדירה שהתחוללה פה בשנים האחרונות ושהקפיצה את העיר מעיירת פיתוח לאחת הערים שהפכו למודל ולדוגמה בארץ ובכל העולם.

 כך למשל אמר דוד שחר המתמודד על ראשות עיריית טירת הכרמל אמרו בכתבה באחד ממקומוני העיר “בעשרים השנים האחרונות אנו דורכים במקום ושום דבר לא נעשה בעיר הזאת, אני מסכל על העיר הזאת ואומר למה לנו לא מגיע שהעיר שלנו תראה כמו ערים מוצלחות” כשהוא נותן את יקנעם כדוגמא לעיר כזאת..

כשמדובר על התפתחות רוב הערים נותנים את מערכת החינוך ואת התעשייה ביקנעם כמודלים לחיקוי, כך למשל  המתמודד על ראשות עיריית טבריה יוסי בן דוד צוטט לאחרונה: “הייתי אצל ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי והסתובבתי איתו ארבע שעות כדי ללמוד איך הוא משתמש בהייטק למנף את העיר שלו. הוא הראה לי איך הוא יצר כך שמונת אלפים ארבע מאות מקומות עבודה. כיום זו העיר עם אחת הצמיחות הדרמטיות שיש גם בקנה מידה עולמי. זה מודל עבורי”.

גם המפלגות הצעירות לוקחות את אזור התעשייה כמודל וסיעת צעירים למען קרית ביאליק בראשותו של שני אוצ’קובסקי פתחה את מערכת החבירות שלהם בפרסומים בדף הפייסבוק דווקא על המודל התעשייתי ביקנעם כמשהו שאפשר ורצוי לחקות בקרית ביאליק.

לא רק הערים בצפון מבינות את חשיבות הפיתוח העסקי גם בבאר שבע אשר שלחה את דקלה סיסו מנהלת מרכז המידע במרכז יוזם לקידום עסקים בעיר: “בעיריית באר שבע רוצים ללמוד על תהליכי העבודה שקיימים בין עריית יקנעם לחברות בפארקי התעשייה. הביקור שלי הוא התחלה של שיתוף פעולה. באתי, ביקרתי, ראיתי ושמעתי. וניכר שנעשית פה עבודה מקצועית ומדהימה. כאן עובדים בצורה מקצועית ואיכותית ויורדים לפרטי פרטים והתוצאות נראות בשטח. יקנעם היא עיר מדהימה ויש פה תעשייה רחבה וענקית ומדהים לראות זאת. יש לנו מה ללמוד מהעבודה היפה שנעשית פה. יקנעם תהפוך להיות מודל לבאר שבע מדהים לראות איך החזון הופך למציאות”.אמרה סיסו בתום הביקור כשברור לחלוטין שכולם רוצים להיות יקנעם.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter