באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

כביש 77: פורסמו דו”חות הניטור לבדיקת איכות האויר

כביש 77: פורסמו דו”חות הניטור לבדיקת איכות האויר

חברת ‘נתיבי ישראל’ פרסמה את דו”חות הניטור הנעשים במסגרת פרויקט כביש 77 אשר מראים כי לא נמצאו חריגות באף אחד מהמזהמים. איגוד הערים לאיכות הסביבה חיפה אינו סומך את ידו על התוצאות.

השבוע פורסמו על ידי חברת ‘נתיבי ישראל’ (לשעבר מע”צ) דו”חות ניטור איכות האויר אשר מתבצעים במסגרת העבודות לסלילת כביש 77. במסגרת בדיקות אלו הוצבו שלוש תחנות ניטור בקרית טבעון ועוד אחת ברמת ישי ולפי הממצאים אין חריגה באיכות האויר בשל הכביש.

כביש 77
שדה יעקב, נקודת הניטור שבדקה את הנתונים המטארולוגים. צילום: מעלה היצירה

הדו”ח הנוכחי מתייחס לתקופה של חודשיים בין נובמבר 2012 לינואר 2013 כאשר על פי הדו”ח תחנת הניטור החשובה ביותר נמצאת בישיבת תקוות יעקב שכן בתחנה זו נמדדים הפרמטרים המטאורולוגיים עבור הפרוייקט כולו. באף אחת מהתחנות לא נמצאו חריגות כלשהן אך צויין במפורש כי מקור תחמוצות החנקן ודו תחמוצת החנקן שנמדדו בשעות השיא הוא ככל הנראה כביש 722 וצומת השומרים ,לגבי אוזון, נכתב בדו”ח כי מקור הזיהום הוא ככל הנראה קרית טבעון , מקורם של הבנזן ושל הקסילנים על פי הדו”ח הוא ככל הנראה כביש 722 ואילו לגבי טולואן נכתב כי מקור הזיהום הוא כל הנראה כביש 722 וזאת בהסתמך על נתונים מטאורולוגים.

חברת מועצת קרית טבעון, ד”ר לאקולוגיה נאוה סבר ” אני חוזרת ואומרת שהבדיקות הללו אינן משמעותיות מכיוון שאת תחנת הייחוס הציבו במקום המושפע מהכביש וחובה היה לשים אותה במקום שאינו מושפע”

ורד דרור, מאיגוד הערים לאיכות הסביבה חיפה ” אנחנו ביקשנו מ’נתיבי ישראל’ לקבל את הנתונים בזמן אמת ולפקח על הניטור אך הם סירבו כך שאיננו יכולים לאמר בודאות כי הניטור נעשה בצורה המתבקשת”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter