באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

כבוד השר

כבוד השר

“לאזור הצפון דרוש בית חולים נוסף ואנחנו בודקים אפשרויות”. כך אמר השבוע שר הבריאות הרב ח”כ יעקב ליצמן במסגרת ביקור שערך בביה”ח כרמל.

שר הבריאות  ליצמן מלווה במנכ”ל הכללית מר אלי דפס הגיעו לביקור מקצועי בבית החולים כרמל. מנהל ביה”ח כרמל ד”ר אבי גולדברג ליווה את השר והמנכ”ל בסיור בבית החולים. השר ערך היכרות עם הפגייה וחדרי הלידה החדשים שנחנכו לאחרונה בכרמל. במתחם החדש שנבנתה בהשקעה של 30 מיליון ₪ התרשם השר מחדרי הלידה המודרניים וביקר בחדר הניתוח החדש הנמצא בלב המחלקה. חדר הניתוח החדש זמין ופועל לטובת היולדות 24/7 ומאפשר ביצוע ניתוחים קיסריים ופעולות דחופות. השר וצוותו עטו חלוקים סטריליים ונכנסו לפגייה החדשה שם הציג בפניהם מנהל הפגייה פרופ’ אבי רוטשילד את הקונספט החדש של הפגייה עם חדר ניתוח חדשני בתוך חלל הפגייה ואפשרות להורים לשהות יותר זמן ליד התינוקות שלהם. מנכ”ל הכללית דפס ציין בפני השר ליצמן  כי פגיית כרמל זכתה השנה זו השנה השניה ברציפות בתואר הפגייה הטובה בישראל במסגרת סקר פגיות ארצי של משרד הבריאות.
מקומת האימהות  החדשה עבר השר לביקור במחלקה הפנימית ב’ בניהולו של ד”ר שי כהן שם שמע השר על מצוקת המיטות הקיימת בפנימיות בצפון הארץ ועל הצורך בתוספת חדרים ותקנים.
בכרמל 106 מיטות במחלקות הפנימיות ובתקופות לחץ ועומסים התפוסה עולה והחולים נאלצים לשהות זמן ממושך בחדר המיון.
ד”ר מאיר פרייס מנהל המכון ההמטולוגי פרס בפני השר והמנכ”ל את הצורך במיטות אישפוז נוספות לטובת החולים האונקולוגיים וההמטואונקולוגיים. ” לחלק גדול מהחולים האלו יש צורך בבידוד ולכן דרושים לנו עוד מיטות ועוד חדרי בידוד” הסביר ד”ר פרייס.
מנהל ביה”ח ד”ר גולדברג ציין בפני השר את חשיבות קידום איכותו של ביה”ח כרמל כבית חולים מוביל  והדגיש את הצורך בהמשך פיתוח ביה”ח והצטיידותו. ד”ר גולדברג ציין את חשיבות רכישת מכשיר PET CT  שישרת את ביה”ח כרמל והמרחב ויסייע לחולים רבים ובעיקר לחולי סרטן.
ד”ר גולדברג הציג את תוכניות בניית תוספת ביה”ח הכירורגי החדש והדגיש את הצורך הקריטי בהרחבת השטח הפיזי של ביה”ח לטובת המטופלים ולהמשך הענקת שירות רפואי ברווחה בסטנדרטים התואמים למאה ה 21.  לד”ר גולדברג התלוותה פרופ’ חן שפירא מנהלת המרחב וצוות ההנהלה הבכיר של ביה”ח כרמל . את השר ליצמן ליוו ראש מנהל רפואה במשרד הבריאות ד”ר ורד עזרא וראש מנהל טכנולוגיות ד”ר אסנת לוקסמבורג.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter