באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

ישיבת מועצה סוערת ביקנעם

ישיבת מועצה סוערת ביקנעם

ישיבת מועצה סוערת ביקנעם עם חילופי מהלומות מילוליות בין חברי המועצה צחי דקל וירון חן לאחר שדקל דרש להיות חבר בועדה לתכנון ובניה.

ביום רביעי האחרון נערכה ישיבת מליאה סוערת במיוחד ביקנעם כאשר במשך כעשרים דקות מתנגחים ראש העיר, סימון אלפסי וחבר המועצה ירון חן מצד אחד וחבר המועצה צחי דקל מהצד השני. מדובר בהתנהלות לא רגילה של הישיבות ביקנעם אשר בדרך כלל מתנהלות על מיי מנוחות אך הפעם הזכירו יותר את הישיבות המתנהלות ברמת ישי. הסערה החלה כאשר דקל העלה הצעה לסדר לפיה הוא ימונה כחבר בועדה לתכנון ובניה. לטענת דקל, הרכבה של הועדה נקבע כאשר ארמו קרובי היה עדיין חבר באופוזיציה ולכן מונה כחבר ועדה כנציג האופוזיציה אך משנכנס קרובי לקואליציה, יש צורך למנות נציג אופוזיציה במקומו. דקל ” על פי החוק הרכבה של הועדה נקבע על פי מפתח סיעתי ולכן לא יכול להיות שלקואליציה יהיו שישה נציגים בועדה לעומת נציג אופוזיציה אחד וזאת בשעה שבמליאה יש לקואליציה רוב של 9 מול 4″

ראש העיר, סימון אלפסי ” כשהוקמה הועדה נקבעו החברים על פי חוק כשלכל סיעה נקבעו נציגים פחות או יותר על פי מספר החברים שיש לה במליאה” בשלב זה קטע אותו דקל ואמר “בבקשה תדייק” מה שהקפיץ את חבר המועצה ירון חן ” הוא אמר פחות או יותר, זה מספיק מדויק. חשבתי שעשית שלוש פעמים כיתה א’ אז יש לך בעיה בהבנת הנקרא” בשלב זה השתלט אלפסי על הדיון “השתדלנו לתת ייצוג לכל הסיעות וכמעט לכל סיעה יש נציג. הועדה היא לא פוליטית אלא מקצועית ועניינית. אני אפנה אלא הממונה על המחוז ואבקש ממנו לאשר הוספה של נציג לועדה אבל אני מתנגד להוצאה של חבר מהועדה על מנת למנות נציג נוסף של האופוזיציה” בשלב זה דרש דקל את חוות דעתה של היועצת המשפטית, עו”ד צביה דולב ואלפסי ניסה לענות לו. דקל דרש כי דולב היא זו שתענה לו וכאן שוב התערב ירון חן ” ראש העיר הוא מנהל הישיבה” כאן החלו חילופי מהלומות מילוליות בין צחי דקל לירון חן אשר עלו לטונים גבוהים.

דקל ” תגיד לי מי אתה ? אתה הדובר של ראש העיר?”

חן “אני פה בדיוק כמוך”

דקל ” אני חבר מועצה בזכות. אתה בזכות אף אחד”

חן “אתה כבר שלוש סיבובים רק רוצה להתרומם ולא מצליח, אתה רק יורד למטה”

דקל ” אותי אנשים בחרו, בך אף אחד לא בחר”

חן ” תן קצת כבוד”

דקל ” אלפסי מקבל מספיק כבוד”

לאחר שאלפסי הרגיע את הרוחות ענתה דולב ” החוק מדבר על אופן הקמת הועדה. הועדה הוקמה באופן יחסי עד כמה שניתן בהתאמה לגודל הסיעות. החוק מתייחס למועד ההקמה והתשובה לשאלה אם כאשר יש שינוי בהרכב הקואליציוני יש צורך בשינוי הרכב הועדה היא לא חד משמעית ותלויה עד כמה הדבר הזה יוצר עיוות. מדובר בפסיקה של בית המשפט ולא בתשובה אישית שלי”. חוות דעתה של עו”ד דולב חתמה את הנושא אך ההתכתשויות לא הפסיקו. דקל ביקש לקבל את פרטי החוזה של העירייה עם מפעיל הקאנטרי ולטענתו ענה ראש העיר על שאלה שונה לחלוטין. דקל ” אני יודע למה אני שואל את השאלה הזו ואני גם יודע למה אלפסי לא עונה ומליאת המועצה היא המקום שציבורית כל חברי מועצת העיר, יראו איך ראש העיר מסתיר פרטים” אלפסי לא נותר חייב ” אני מציע שאם אתה לא רוצה תביעת דיבה נוספת תשקול את הדברים שלך”. דקל גם הוא לא טמן ידו בצלחת ” אתה לא מפחיד אותי , אתה יכול להגיש כמה תביעות דיבה שאתה רוצה. היית צריך לענות על השאלה ולא למרוח”

חבר המועצה, ירון חן התערב בשלב זה ” אתה רוצה להיות ראש עיר ובחלום שלך אתה קם בבוקר ומספר לכולם שאתה ראש עיר. אתה רץ שלוש קדנציות כמו ליצן אז תתחיל להרגע. התושבים פראיירים כי הם חושבים שאתה תהיה ראש עיר”

צחי דקל ” ההבדל ביני ובינך הוא שתושבים הצביעו עבורי ושמו אותי פה שתי קדנציות, אותך אף אחד לא בחר ואתה יושב פה בזכות ראש העיר” דבריו של דקל גרמו לחן להתפרץ דבר שגרם למהומה רבתי בישיבה שנמשכה דקות ארוכות.

יואב עציון

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter