באנר עליון
באנר עליון

יריד תעסוקה לבני הנוער

יריד תעסוקה לבני הנוער

ביום חמישי 11.5.17 בשעה 18:00 יתקיים בפארק יד לבנים יריד תעסוקה לנוער בארגון אגף הנוער והצעירים ובשיתוף מועצת הנוער העירונית.

ליריד מוזמנים בני נוער בגילאי 18-16 המעוניינים למצוא עבודה לקיץ, להיפגש עם מעסיקים פוטנציאליים ולקבל יעוץ בדבר זכויותיהם.

בשנה שעברה נחשפו בני הנוער ליותר מ-600 משרות שאותרו עבורם, וגם השנה צפוי להתקיים יריד גדול ומשמעותי, מבחינת היצע העבודות.

ביריד תוצב כאמור תחנת מידע לגביי זכויות בני הנוער בעבודה, ובין היתר יינתן יעוץ משפטי ופרטים על העַסקה הולמת וחוקית של בני נוער. גיל העסקה חוקי, שעות מנוחה ואכילה, שעות עבודה מותרות (העסקה המסתיימת משעה מסוימת מחייבת את המעסיק לדאוג להחזרת העובד לביתו) , תעריף שכר מינימום לבני נוער, החזר הוצאות נסיעה, תשלום בגין תקופת התלמדות/ניסיון וכדומה.

אורנה דוידאי ראש אגף חברה ונוער “יריד התעסוקה לנוער הינו פרויקט המתקיים בעיר באופן מסורתי ומידי שנה מוכיח את עצמו כאפקטיבי ומוצלח. אני מזמינה גם השנה את בני הנוער להגיע ליריד התעסוקה ואני מזמינה את המעסיקים שטרם הצטרפו אלינו, להצטרף לפרויקט מבורך זה”.

גיא אליהו מנהל אגף הנוער והצעירים “יריד התעסוקה נועד להנגיש לבני הנוער בעיר מקומות השמה ולסייע להם באיתור מקומות עבודה בחופשת הקיץ. הכמות העצומה של בני הנוער הפוקדים מיד שנה את היריד רק ממחישה את הצורך של בני הנוער באיתור מקומות עבודה, הצורך במידע על זכויותיהם במקום העבודה וכן לעורר מודעות בדבר ניצול ופגיעה מצד מעסיקים״.

שרון וולקני רכזת מנהיגות ואחראית מועצות הנוער “מועצת הנוער מקדמת את היריד בכדי לתת מענה למאות בני הנוער שיוצאים לחופשה בקיץ, ולדאוג לתלמידים למרחב תעסוקה בטוח ברחבי העיר. המועצה ליוותה את היריד לאורך כל התהליך ויש להם חלק גדול בהכנות ובפרסום היריד”.

  • יריד תעסוקה לבני הנוער
  • יריד תעסוקה לבני הנוער

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter