באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקר לכם לקנות רכב? זה המדריך בשבילכם

יקר לכם לקנות רכב? זה המדריך בשבילכם

מחירי רכב פרטי בישראל גבוהים כמעט פי 2 ביחס למקובל בעולם ולכן לא כולם יכולים להרשות לעצמם לנהוג על רכב חדש. עם זאת, יש לא מעט אלטרנטיבות שכוללות תחבורה ציבורית, אופניים חשמליים, השכרת רכב לצרכים מיוחדים או הליכה ברגל. הנה היתרונות והחסרונות של כל חלופה

electric-1531263_1280כל רכב חדש מאבד מערכו ולכן לא מדובר בהשקעה אלא במוצר מתכלה. בניגוד לדירה שממנה ניתן להפיק תשואה מסוימת, ירידת הערך של הרכב היא כמעט מיידית. כמו כן, העלות המקורית של הרכב גבוהה מלכתחילה בעשרות אחוזים ביחס למקובל בעולם. רכבים מסוימים עולים כמעט כפליים בארץ מאשר בארצות הברית ואירופה והיבואנים המורשים לא תמיד מביאים את כל הדגמים. התוצאה היא היצע נמוך ופוטנציאל גבוה לפגיעה באיכות החיים של התושבים.

מצד שני, יש כמובן חלופות ואלטרנטיבות. אפשר לעבור בשלב הראשון לתחבורה ציבורית ולהפוך אץ השימוש באוטובוס וברכבת לחלק בלתי נפרד מהשגרה. היתרון של האופציה הזו הוא חיסכון של מאות שקלים בחודש וגם תחושת ביטחון גבוהה יותר. החיסרון הוא שהתחבורה הציבורית בארץ עדיין לוקה בחסר, מה גם שהיא פחות רלוונטית עבור תושבים בפריפריה.

מתי רוכבים על אופניים ומתי עדיף ללכת ברגל?

עוד חלופה שכדאי לשקול היא לנסוע על אופניים. אפשר לבחור בין אופניים חשמליים או רגילים ולהגיע במהירות לעבודה, ללימודים ולמפגשים עם חברים. אופניים חשמליים מגיעים היום למהירות לא פחות גבוהה מאשר קטנועים קטנים וניתן לרכב עליהם מגיל 16. היתרון של אופניים חשמליים וידניים הוא גמישות בתנועה ממקום למקום, אך החיסרון הוא בטיחות לקויה בחסר.

יש מקרים שבהם עדיף ללכת ברגל. זו פעילות גופנית מומלצת עם ערך מוסף שתעזור לכם לחסוך זמן, כסף ואנרגיות. אפשר גם לשלב בין אמצעי תחבורה מסוימים ולנסוע ברכבת עד תחנה מסוימת, כדי להמשיך ממנה ברגל. היתרון של הליכה ברגל הוא בעיקר בריאותי, בעוד החיסרון הוא חוסר התאמה למרחקים גדולים. בנוסף, קשה לסמוך על הליכה ברגל כפתרון תחבורתי בתקופת החורף.

היתרונות של השכרת רכב

דווקא החלופה של השכרת רכב בארץ מתגלה כמשתלמת ביותר מבין כל שאר האלטרנטיבות. ראשית, ניתן להתאים את הרכב השכור לצרכים האישיים. יש דגמי רכבים מיני וסופר מיני להשכרה עבור סטודנטים, רכבים משפחתיים להשכרה עבור זוגות עם ילדים ורכבי SUV למי שמטייל ברחבי הארץ ולא רוצה להגביל את עצמו. שנית, העלות של השכרת רכב משתלמת בטווח הקצר והארוך. בטווח הקצר היא מייצרת את הצורך בגיוס הון עצמי, בעוד בטווח הארוך היא עוזרת ללקוח להימנע מספיגת ירידת הערך.

אפשר להתייעץ עם נציגי חברות השכרה ולרכז את כל היתרונות מול גורם אחד. כל עוד מחירי הרכב החדש נשארים קבועים, ההשכרה היא ככל הנראה החלופה הכדאית ביותר.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter