באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

תערוכה יחודית של אורט אלון יקנעם

תערוכה יחודית של אורט אלון יקנעם

תערוכות חדשות מעטרות בימים אלו את קירות בית ספר אורט אלון יקנעם המצגות כבתם מידע נוספת לציור במיוחד לבעלי הסמארטפונים  והטאבלטים להם יש אפליקציה ייעודית. שכבות מידע דיגיטליות נוספות שאינן נמצאות על הציור עצמו.

במסגרת התערוכה הראשונה שנקראת “אין לי ארץ אחרת” מוצגים ארבע עשרה יצירות של האומן יעקב מרגלית ובהן תיאור תולדות עם ישראל מהקמת המדינה, העליות השונות, מלחמות, צה”ל, דמויות כגון: הרצל, בן גוריון ועוד. תלמידי מגמת עיצוב ואמנות עבדו והכניסו לכל לוח שעליו מוצגת התמונה מידע דיגיטלי שניתן להחליפו בכל עת ושכולל: הדרכה קולית, וידיאו, קטעי סאונד, מצגת מידע על התמונה ועוד.

התערוכה הנוספת שמוצגת נקראת “בראשית” והשם ניתן לה על פי שירו של חיים חפר ז”ל ולהקת בצל ירוק.  במסגרת התערוכה מוצגות שמונה תמונות שמתארות את סיפור הבריאה. כל תמונה כוללת את מה שנברא באותו היום, ותמונה נוספת קשורה לשירו של חפר. גם כאן תלמידי מגמת עיצוב ואמנות בנו דגם במחשב שמעשיר את המידע הדיגיטלי שניתן לקבל. הייחודיות של תערוכה זו היא שיש בה שילובים בין תלת מימד פלסטי מוחשי, יחד עם תלת מימד וירטואלי, וכך באמצעות האפליקציה נעשו חיבורים בין המוחשי לוירטואלי, בין העבר והעתיד, והצופים הסורקים נהנים מחוויה בעלת ערך מוסף.

בשתי התערוכות הצופים שאינם רגילים לשילוב בין היצירה לטכנולוגיה החדשה, מגיבים בהתפעלות. הם סקרנים להבין איך הטכנולוגיה עובדת, ומנסים באמצעות מכשיריהם לגלות את שכבות המידע. האפליקציה בה נעשה השימוש נקראת aurasma. מדובר באפליקציית מציאות מועשרת(מרובדת) שניתנת להורדה לכל מכשיר סלולרי חכם. האפליקציה עובדת בצורה כזאת שהיא מקשרת בין ייצוג של האובייקט הפיזי, ובמקרה של התערוכה- תמונה של יצירת האמנות, לתוכן ברובד הנוסף שרוצים להלביש עליה.

יצוין כי אופן הצגת הפרויקט ייחודי לאורט אלון יקנעם שנחשב למוסד החינוכי הראשון שעושה שימוש בפלטפורמה הזאת, ולאור ההצלחה ישנם כבר ניסיונות לשתף את הרעיון עם מוסדות חינוך נוספים.

התערוכות פתוחות לכל תלמידי בית הספר והצוותים חובבי תערוכות אשר מעוניינים להרחיב את ידיעותיהם.

ראש העיר מר סימון אלפסי:

“יקנעם היא עיר של טבע, מדע וטכנולוגיה ושאנו רואים את העשייה שנעשית בתחום אנו מבינים גם למה. התערוכות מצטרפות למספר רב של מיזמים ותכניות טכנולוגיות שמקודמים ב”אורט אלון” בשיתוף עם צוות ההוראה והתלמידים הנפלאים. אני מברך את עדה, גיל והתלמידים ומשוכנע שהמיזם יהיה מהר מאוד שמיש במוסדות החינוך ברמה ארצית.”

מנהלת “אורט אלון” הגב’ עדה אבר כהן שמש:

“כבית ספר השייך לרשת “אורט”, וכבית ספר שחרט על דגלו להיות פורץ דרך בתחומים שונים,  אך טבעי שאנו מובילים את הצוות החינוכי של בית הספר להיות מתקדם, יוצר, יוזם ומחדש. גיל המורה המוכשר שלנו הוא חלק מנבחרת חינוכית משובחת הקיימת ב”אורט אלון”. שילוב הקידמה הטכנולוגית עם תחומי עניין מגוונים, יוצר בקרב התלמידים והתלמידות סקרנות, רצון ללמוד ולהרחיב ידיעותיהם. בדרך חווייתית הקרובה מאוד לעולמם הם  מרחיבים אופקים בנושאים שונים. התערוכה המקשטת את קירות בית הספר הפכה להיות אטרקציה המושכת אליה את כל באי הבית וממחישה הלכה למעשה את החיבור בין אומנות, מידע וטכנולוגיה מתקדמת. פשוט גאווה.”

רכז מחשבים ומורה במגמת עיצוב ואמנות, ויוזם התערוכה מר גיל צורי :
“ברגע שהחלפתי את הטלפון הקודם שלי לסמרטפון, ובחנתי את האפליקציות החינמיות, הורדתי את  אפליקציית “מציאות מרובדת”, ולאחר שלמדתי להפעילה הקישור לחינוך היה טבעי. את החידוש הטכנולוגי יישמתי ברחבי ביה”ס: ברקודים חכמים המקושרים לסביבות ביה”ס, תמונות המאפשרות מידע נוסף בעזרת הסמרטפון, וכמובן מודלים תלת מימדיים- שהם בסיס המגמה לעיצוב. לפי דעתי בתי הספר ומשרד החינוך צריכים לנסות ולשלב את הטכנולוגיות המתקדמות בסמרטפונים, אייפדים, ואייפונים- שהם למעשה מחשבים לכל דבר בכיס של כולנו- בדרך פדגוגית, המעשירה את תכני הלימוד. הדבר ניתן כבר כיום- ורק צריך שינוי מחשבה, יצירתיות- ותוכניות לימוד תואמות. בדברים אלו אני מנסה לחדש ולקדם את החינוך, בשילוב הטלפונים החכמים והשמים הם הגבול.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter