באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: תעסוקה לניצולי השואה

יקנעם: תעסוקה לניצולי השואה

חוג תעסוקת בית למלאכת יד ויצירה מתקיים ביקנעם עבור ניצולות השואה של העיר. ראש העיר, סימון אלפסי: “אני גאה  על כל פעילותינו למען ניצולות וניצולי השואה תושבי העיר”.

בעיריית יקנעם, ובמחלקה לשירותים חברתיים ממשיכים לפעול למען ניצולי השואה תושבי העיר ולדאוג להם, ומקיימים במקבץ הדיור שבעיר חוג תעסוקת בית לניצולי שואה. במסגרת החוג נפגשות אחת לשבוע ניצולות שואה עם מדריכת חוג בית ועובדות עימה על מלאכות יד שונות. המשתתפות יוצרות תמונות רקומות, מפסלות פסלים מקיפולי נייר, יוצרות מקלקר בובות שמצופות סיכות צבעוניות, ועוד ועוד. מעבר לתעסוקה ולתוצרים עצמם, וכמובן ליחסי החברות המצוינים שנרקמים בין חברות הקבוצה ועמן זמן הפנאי המשובח, העבודה עם הידיים עוזרת מאוד לפיתוח המוטוריקה העדינה של המשתתפות ומשפרת את הזיכרון שלהן ואת תפקודן.

ניצולי שואה
משתתפות הקורס, מצליחות להתמיד. צילום: דוברות יקנעם.

המשתתפות מצידן מאושרות מאוד. הן כמובן שמחות להכיר חברות חדשות, להיפגש עימן, לדבר, ויחד ליצור. הן גאות מאוד בתוצריהן ומקשטות את מסדרונות מקבץ הדיור ביצירות שהכינו בחוג. העובדה שהחוג מתקיים במקבץ הדיור שהוא ביתן עוזרת להן להתמיד. חוג זה מצטרף לשורה רבה של חוגים פעילויות שמקדמות העירייה והמחלקה לשירותים חברתיים לטובת אוכלוסיית ניצולי השואה, וביניהן פרויקט תיעוד ניצולי שואה, פרויקט בר מצווה לניצולי שואה, קורס מחשבים לניצולי שואה, ועוד.

ראש העיר, סימון אלפסי: “ניצולי השואה הם עולם ומלואו. אלו אנשים שסבלו רבות. כראש עיר אני גאה  על כל פעילותינו למען ניצולות וניצולי השואה תושבי העיר. האנשים היקרים הללו בנו את היישוב והובילו אותו להיות אחד היישובים המבוקשים, המשגשגים והפורחים ביותר. נמשיך לפעול למען הניצולים ולקדם תכניות בעבורם. זו זכות גדולה עבורנו”.

מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, תמי ראש: “בעיריית יקנעם ובמחלקה לשירותים חברתיים שמחים לחבק בדרכים שונות את ניצולות השואה. רק עם שזוכר, מעריך, מכבד, מכיר ומוקיר את עברו, הוא עם עם עתיד, ועם אשר יוצר לעצמו עתיד טוב יותר”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter