באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: תעסוקה לכולם

יקנעם: תעסוקה לכולם

משרד הכלכלה החליט להקפיא את סגירת לשכות התעסוקה עד לאחר הבחירות. אלפסי: “אני מאמין שלאחר הבחירות וכינון ממשלה חדשה, ההחלטה ההזויה והשערורייתית הזו  תבוטל סופית”.

ממשיך מאבקו של ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי  כנגד כוונת משרד הכלכלה לסגור לשכות תעסוקה ביישובים שונים ברחבי הארץ ובכללם ביקנעם, ובמכתב שקיבל לאחרונה  מלשכת מנכ”ל המשרד נכתב שהנושא הנדון הינו בסמכות שר הכלכלה, והוא כרגע מוקפא מפאת ההחלטה לצאת לבחירות.

יקנעם
סימון אלפסי, מתנגד לסגירת לשכת התעסוקה. צילום: רונן צומר.

הכוונה  לסגור את לשכות התעסוקה באה במסגרת הקיצוצים המתוכננים בתקציב המדינה לשנת 2015, ואלפסי שהתנגד בכל תוקף למהלך כתב לשר הכלכלה, ח”כ נפתלי בנט, שמדובר בהחלטה הזויה ושערורייתית, ותהה איך ממשלה שהוא חבר בכיר בה ואשר מצהירה חדשות לבקרים שיש לדאוג לחלשים בוחרת לפגוע בהם הכי הרבה. במכתבו לשר ציין ראש העיר שביצוע ההחלטה ירע מאוד עם המובטלים  ויביא לכך שהם יטורטרו ליישובים סמוכים אחרים, דבר שיגרום להם להוצאות כלכליות נוספות בגין הנסיעה. בדבריו הדגיש גם כי בלשכות התעסוקה המרכזיות עשויים משיקולים כאלו ואחרים להעדיף את תושבי העיר בה נמצאת לשכת התעסוקה.

כזכור, לאחרונה הודיע משרד הכלכלה שברצונו לסגור 12-18 לשכות תעסוקה ברחבי הארץ כחלק מקיצוצים, ומאחר ואחוזי האבטלה ביקנעם הם נמוכים נכלל היישוב ברשימה ותושביו המובטלים במקרה שהמהלך היה מאושר היו מופנים ללשכת התעסוקה בחיפה.

ראש העיר, סימון אלפסי: “אני מברך על החלטת משרד הכלכלה, וגם אם מדובר בהחלטה זמנית שקשורה כך או אחרת לבחירות הכלליות, עצם העובדה שהמגמה היא חיובית מהווה אופטימיות מבחינתנו.  העובדה שביישוב יש אחוזי אבטלה נמוכים ביותר, שהשכלנו לפתח פה פארקי תעשייה מובילים ויש לנו מחלקת תיאום עירייה-תעשייה  מובילה שעוזרת רבות לתושבי העיר, אין בה כדי לקבל החלטה שתרע עם המובטלים, גם אם מספרם נמוך. אני מאמין שלאחר הבחירות וכינון ממשלה חדשה, ההחלטה ההזויה והשערורייתית הזו  שנקבעה בלי תיאום איתנו, וללא בדיקה יסודית תבוטל סופית”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter