באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: תסלל כניסה נוספת אל הגגות הירוקים

יקנעם: תסלל כניסה נוספת אל הגגות הירוקים

משרד הבינוי והשיכון אישר סלילת כניסה ויציאה נוספת לגגות הירוקים ויממן את עלותה בסך 10 מיליון ₪. הכניסה שתושלם לקראת חגי תשרי תעשה באמצעות כיכר שתוקם בסמוך לנחל קרת.

סלילת כביש 40 ועמו כניסה ויציאה נוספת לשכונת הגגות הירוקים יוצאת לדרך, ובקרוב יבחר במכרז קבלן שיבצע את העבודות במקום בעלות של 10 מיליון ₪ אותם יממן משרד הבינוי והשיכון. הכביש החדש ייסלל באורך של קילומטר אחד, והוא יהיה דו נתיבי, ויכלול בין היתר תאורה מלאה וגינון. תחילת הכביש תהיה ברחוב עמק השלום, וקצהו יהיה כמה עשרות מטרים לפני פארק נחל קרת. בעיריית יקנעם שקדו רבות על הכנת התכניות ואף שינו אותן במטרה לא לפגוע בנחל קרת. בניית התכנית נמשכה כשנתיים עד שקיבלה לפני מספר ימים את אישורה הסופי. התכנית אושרה הן על ידי משרד התחבורה, והן על ידי הוועדה המחוזית, והוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

יקנעם
הגגות הירוקים, כניסה נוספת אל דרך רבין. צילום: קונן צומר.

המו”מ למימון עלויות סלילת הכביש מול משרד הבינוי והשיכון היה לא פשוט וקל כלל, ובמהלכו התקיימו פגישות ודיונים רבים עם השר, מנכ”ל המשרד וצוות המשרד הבכיר, ולכל אורך הדרך הדגיש ראש העיר סימון אלפסי שמדובר בשכונה שהתרחבה ומתרחבת, ושלא ייתכן שלשכונה עם כ-800 יחידות דיור תהיה כניסה ויציאה אחת בלבד. במשרד הבינוי והשיכון השתכנעו בסופו של דבר מדבריו של ראש העיר וקיבלו את דרישתו.

העבודות לסלילת הכביש צפויות להימשך כשנה ותושבי השכונה צפויים ליהנות כבר בחגי תשרי הבאים מכביש חדש ומרווח ומכניסה ויציאה נוספת שתקל על עומסי התנועה, בעיקר בשעות הבוקר כאשר הם יוצאים לעבודתם ומסיעים את ילדיהם למוסדות החינוך. בינתיים ומזה מספר חודשים מפעילה העירייה בשכונה בכל בוקר פקח שמכוון את התנועה ומונע היווצרותם של פקקים במקום. כביש 40 יחבר את תל קירה בשכונה המערבית עם דרך רבין. סלילת הכביש החדש היא חלק מתכנית המתאר של יקנעם והיא נעשית במסגרת התכנית התקפה לשכונת הגגות הירוקים.

ראש העיר, סימון אלפסי: ” סלילת הכניסה/יציאה מחויבת כדי לשמור על איכות חיים גבוהה שעה שהיא תקל על עומסי התנועה, והיא חשובה מבחינה בטיחותית, וכידוע אני על בטיחות ואיכות חיים גבוהה לתושבים לא מתפשר”.

מהנדסת העיר, אדריכלית עירית טלמור: “כביש 40, בהמשך לרחוב עמק השלום יוביל משכונת תל קירה לשדרות רבין ויאפשר מוצא נוסף ובטוח לתושבי כל השכונה המזרחית. תוואי הדרך תוכנן באופן שלא יפגע בבריכות נחל קרת וישתלב בתכנון הנופי של הגבעה. בחיבור עם שדרות רבין תתוכנן כיכר השלום ככניסה יפה ורחבה לשכונה לרווחת התושבים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter