באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: תמיכה גרמנית

יקנעם: תמיכה גרמנית

ראש עיריית וויל מגרמניה, העיר התאומה של יקנעם, שלח מכתב תמיכה לסימון אלפסי: “אנו עומדים איתנים לצידכם. ליבנו מלא סבל ביודענו שחברינו בישראל בסכנה”. אלפסי בתגובה: “אנחנו נלחמים בטרוריסטים נתעבים”. 

צוק איתן
סימון אלפסי, קיבל תמיכה ממקום לא צפוי . צילום: רונן צומר.

מסתבר שבאירופה יש גם לא מעט תומכים לישראל בימים טרופים אלה בהפ מתנהל מבצע צוק איתן. ראש עיריית וויל שבגרמניה, (עיר תאומה של יקנעם) בקר בלוניגן, והאיש שאחראי על הקשר מטעם העירייה, ג’רהארד הרמן שלחו מכתב לראש העיר סימון אלפסי ולאחראי הקשר מטעם עיריית יקנעם שלום קציר בו הם מחזקים את מדינת ישראל ויקנעם לאור המלחמה בדרום הארץ ובעזה.

במכתבם כותבים השניים שהם עוקבים “מלאי דאגה ופחד אחר המצב בישראל לאור המלחמה מול החמאס”, ומוסיפים ש”בייחוד בזמנים קשים אלו כשמצבים מן הסוג הזה כמעט ואינם אפשריים לתיאור עבורם, הם עומדים איתנים לצידנו ומקווים לעתיד טוב יותר באזור”. השניים מוסיפים וכותבים ש:”ליבם מלא סבל כשהם יודעים שחבריהם בישראל נמצאים תחת סכנה”, ומסיימים את מכתבם בצמד המילים “בידידות אמיצה” לשם תיאור הקשרים שבין שתי הערים.

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי, הודה לקולגה שלו מגרמניה על מכתב התמיכה וציין שישראל נלחמת בטרוריסטים שפלים ונתעבים שמסתתרים מאחורי נשים בהיריון ובגני ילדים, ומולם עומד עם ישראל חזק ואיתן עם צדקת דרכו, ואיתו הצבא החזק והמוסרי ביותר בעולם שעושה עבודת קודש. אלפסי הדגיש שהוא כמו כל העם בישראל ותושבי יקנעם מייחלים לימים של שקט ושלווה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter