באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: תל קירה יחובר אל דרך רבין

יקנעם: תל קירה יחובר אל דרך רבין

כביש המחבר את תל קירה אל שדרות רבין יסלל בקרוב וזאת לאחר שהעירייה הגיעה להסכמות עם משרד הבינוי והשיכון. אלפסי ” זה פתרון טוב שגם ייתן מענה תחבורתי טוב, וגם לא יפגע בבריכות נחל קרת וימנע פגיעה קשה בטבע”

הועדה המקומית לתכנון ובניה אשרה לאחרונה את סלילתו של כביש אשר יחבר את תל קירה עם דרך רבין. הכביש שזכה לכינוי הזמני, כביש 40, אמור לאפשר לתושבי השכונות המזרחיות גישה נוחה יותר אל דרך רבין החוצה את העיר וממנה אל היציאה מין העיר הן לכיוון צומת יקנעם והן לכיוון אליקים.

גבעת השיטה
אזור תל קירה, יחובר לכביש רבין. צילום: רונן צומר

הכביש מופיע מזה זמן מה בתכנית בנין עיר מאושרת, אך עד היום לא בוצע על ידי משרד השיכון, והעירייה פועלת לקידום ביצועו בשנה הקרובה, בכדי להקל על תושבי השכונה ולאפשר כניסה\יציאה נוספת משכונה.

התכנית עצמה אושרה רק לאחר שינוי התוואי שלה שכן התכנון הראשוני יצר בעיה תחבורתית ותכנונית, הן מהבחינה התחבורתית, הן מהבחינה הטופוגרפית וההתאמה שלה לסביבה והן מבחינת הקרבה לעיקול בשדרות רבין ולחיבור העתידי לשכונת גבעת השיטה. בשכונה צפויה להיות קבוצת מבנים שתוכננה על ידי משרד השיכון בהמשך רחוב השיטה . התכנית טרם אושרה סופית, והגישה למבנים אלו תהיה מכביש נפרד שייבנה מתחת לרחוב השיטה, בהמשכו של המדרון החד בקצה הרחוב , בסמוך לבית הקשיש.

ראש העיר, סימון אלפסי ” לאחר משא ומתן ארוך הגענו להסכמות עם משרד הבינוי והשיכון לעניין התקציב ומצאנו פתרון טוב שגם ייתן מענה תחבורתי טוב, וגם לא יפגע בבריכות נחל קרת וימנע פגיעה קשה בטבע”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter