באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: תכנית אסטרטגית להובלת הקהילה האתיופית

יקנעם: תכנית אסטרטגית להובלת הקהילה האתיופית

עיריית יקנעם בנתה תכנית אסטרטגית לשילוב הקהילה האתיופית,בשיתוף המרכז להעצמת קהילה – ‘משפחות בתנופה’ . אלפסי ” אני כראש העיר לא מוכן לשמוע את הביטוי “אתיופי”, כי כולם ישראלים שווים”

המפגש השביעי והמסכם של תכנית הכשרה לפיתוח קהילה נערך השבוע ביקנעם. הערב החל בהצגת קטע קצר מתוך ההצגה “אינג’רה בפיתה”. לאחר מכן אמרה מנהלת תכנית ‘משפחות בתנופה’ שושי זהבי שביקנעם בנו תכנית אסטרטגית רב שנתית לקידום והעצמת האוכלוסייה  האתיופית וזו תגובש בוועדת היגוי ומתוכה תיגזר תכנית עבודה עירונית שנתית. זהבי הוסיפה שכל תכנית ופעילות מטעם מוסדות העיר שתפעל ותשרת את קהילת יוצאי אתיופיה תאושר בהתאם לתכנית העבודה השנתית העירונית כאשר המרכז להעצמת הקהילה-משפחות בתנופה יתאם, ינהל, ייעץ ויפעיל את תכנית העבודה השנתית.

תכנית אסטרטגית
אלפסי עם בני הקהילה האתיופית. צילום: דוברות עיריית יקנעם

בניית התכנית האסטרטגית היא פועל יוצא של חשיבה עירונית להביא להעצמת הקהילה ולהטמעתה באופן מלא בחברה. התכנית מאגדת בתוכה את כל נותני השירותים לקהילת יוצאי אתיופיה בעיר וכולם יפעלו בשיתוף פעולה מלא תוך יצירת שפה וחזון משותף. במסגרת התכנית יכונס אחת לרבעון פורום שולחן עגול, יוקמו צוותי משימה אד הוק וכן צוותי משימה קבועים בכל נושא בו יהיה צורך.

ראש העיר סימון אלפסי: ” מדובר בפרויקט שאינו קל בכלל אבל אני מאמין בחשיבה לטווח הארוך והתכנית מעבירה בצורה הכי ברורה את המסר של שוויון והעצמת האוכלוסייה כולה. אני כראש העיר לא מוכן לשמוע את הביטוי “אתיופי”, כי כולם ישראלים שווים, בני הקהילה הם חלק מאיתנו בכל מקום” עוד הוסיף אלפסי “יקנעם ממשיכה לפעול בדרך הנכונה והנבונה להובלת בני הקהילה שהם שווים באופן מלא, תרמו ותורמים רבות ליקנעם ולמרקם החברתי בה. יקנעם מאז ומתמיד חיבקה את הקהילה האתיופית וכולנו יחד נפעל בכוחות משותפים לקלוט אותם קליטה מלאה לתוך החברה הישראלית. “.

מנהלת המרכז להעצמת קהילה -“משפחות בתנופה”, שושי זהבי: “יקנעם פועלת ללא לאות לקלוט עלייה באופן הנכון והמיטיב ביותר, החזון היישובי שאומר כי יוצאי אתיופיה הינם שווים בין שווים ומשולבים באופן מיטבי בחברה מדבר בעד עצמו, אנו פועלים בכל יום מתוך אהבה ואמונה לקיים את החזון היישובי הלכה למעשה ויעידו על כך התוכניות הרבות הקיימות בעיר וההצלחות להן אנו עדים.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter