באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

משלחת מיקנעם ביקרה בעיר התאומה אוסקמן

משלחת מיקנעם ביקרה בעיר התאומה אוסקמן

השלוחה תוקם בתמיכה ובגיבוי שגרירת ישראל במוסקבה ותמוקם בשלב הראשון בבית הספר הדסים הישן.

ראש עירית יקנעם סימון אלפסי, סגנו רומן פרס וחבר מועצת העיר ולדימיר פטאשווילי ביקרו בעיר התאומה מקזחסטן, אוסקמן וחתמו על הסכם גומלין בין שתי הערים התאומות, וזאת לאחר שמשלחת מאוסקמן ביקרה לפני מספר חודשים ביקנעם בביקור בו נחתם רשמית הסכם ברית ערים תאומות. מקזחסטן המשיכו אלפסי ופרס לפגישה במוסקבה על פי הזמנתה של נשיאת האקדמיה הממלכתית ע”ש “מיימוניד-הרמב”ם” של משרד החינוך והמדע של רוסיה, וזאת לאור מגעים אינטנסיביים להקמת שלוחה או נציגות של האקדמיה ביקנעם שנוהלו במהלך חצי השנה האחרונה. ראש העיר שפועל רבות לפתיחת שלוחה אוניברסיטאית החליט לנצל את הביקור בקזחסטן גם בשביל קידום פרויקט האקדמיה, ועמד מקרוב על התנהלות האוניברסיטה. הביקור במוסקבה כלל פגישת עבודה עם נשיאת האוניברסיטה, הסגל הבכיר, ואנשי המקצוע. בפגישות השתתפה גם שגרירת ישראל ברוסיה הגב’ דורית גולדנר שברכה על היוזמה והבטיחה גיבוי וסיוע לקידום הפרויקט. באקדמיה לומדים כיום כ-4000 סטודנטים ונלמדים בה מקצועות רבים כגון: משפטים, רפואה, מוסיקה, פסיכולוגיה, מתמטיקה, מדעי המחשב ועוד. לאחר הביקור התקיים מפגש מקצועי בהשתתפות כל הגורמים והוחלט לפתוח שלוחה או נציגות אקדמאית ביקנעם לאחר קבלת כל האישורים הרלבנטיים. השאיפה היא להתחיל בהקמת פקולטה למדעים, למדעי המחשב, ולמתמטיקה כיוון שאלו מקצועות שנחוצים ביקנעם לאור פיתוח פארקי תעשיית ההיי טק ביישוב, ובהמשך לפתוח פקולטה למוזיקה, דבר שאינו קיים בכל אזור הצפון. בנוסף לכך תיבדק אפשרות לפתיחת מגמה משותפת לננו טכנולוגיה ביחד עם אוניברסיטת חיפה.

תוקם מכללה ביקנעם. צילום: דוברות עיריית יקנעם

המכשול היחיד שעומד בפני הקמת השלוחה בשלב זה הוא אישור המל”ג. וראש העיר,סימון אלפסי, כבר לקח על עצמו את העניין ופנה  לד”ר שמשון שושני ששימש עד לא מזמן מנכ”ל משרד החינוך, ומשמש כיום כסגן נשיא המל”ג, והעביר לו את כל החומרים, וכעת ממתין לתשובתו. במידה ולא יהיו עיכובים מיותרים צפויה לפעול האקדמיה בראשית דרכה במתחם בית הספר הישן של “הדסים”, כאשר בהמשך יוקם קמפוס חדש ביקנעם בהתאם  להתפתחות השלוחה. סטודנטים אשר ילמדו במכללה ישלמו עלות שכר לימוד נמוכה ב- 30% ממה שנהוג באוניברסיטאות בארץ.

ראש העיר, סימון אלפסי: “אני פועל מזה תקופה ארוכה להקמת מכללה או שלוחה אוניברסיטאית בעיר ואני שמח שיש התקדמות רצינית. כרגע אנו תלויים רק במל”ג. במידה והבירוקרטיה לא תעכב את קבלת האישור, יש סיכוי טוב שנוכל לפתוח את המכללה כבר בתחילת השנה האקדמית הבאה.  פתיחת הנציגות ביישוב תסייע לנו גם להקים מרכז חינוכי מדעי”.

סגן ראש העיר, רומן פרס “מדובר במוסד איכותי שמעניק השכלה אקדמאית ברמה הגבוהה ביותר. שמחתי מאוד שגם חברתי, שגרירת ישראל ברוסיה, דורית גולדנר מגבה את המשך שיתופי פעולה, והתגייסה לסייע לנו. כולי תקווה שהמגעים של ראש העיר מול הגורמים הרלוונטיים יניבו פרי ובקרוב נוכל להתגאות בעוד הישג משמעותי ליקנעם ולתושביה – פתיחת מוסד להשכלה גבוה.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter