באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: תוקם ועדת גבולות להרחבת העיר

יקנעם: תוקם ועדת גבולות להרחבת העיר

שר הפנים גדעון סער הורה על הקמת ועדת גבולות שתדון בהרחבת יקנעם הן באזור שכונת שער הגיא והן בהרחבת בית הקברות הנמצא במחסור של מקומות קבורה.

שר הפנים, ח”כ גדעון סער הודיע לראש העיר סימון אלפסי שהוא מקבל את בקשתו להקמת ועדה לבדיקת הרחבת שטח השיפוט של יקנעם, הן באזור שכונת “שער הגיא” לכיוון אליקים, והן באזור בית העלמין לכיוון חיפה.

ועדת גבולות
יקנעם, הועדה תרחיב את העיר? צילום: רונן צומר

לפני כשנה פנה ראש העיר אל שר הפנים דאז ח”כ אליהו ישי והעלה בפניו את הצורך בהקמת ועדה לבדיקת גבולות העיר וזאת מתוך שתי מטרות עיקריות, האחת לספח שטח של כשבעה עשר דונמים ששייך למחוז חיפה עבור בית העלמין ביקנעם על מנת לענות על הצורך לקברים במקום לעוד שנים רבות. המטרה השנייה הינה הרחבת גבולות שכונת “שער הגיא”. בהקשר לכך ועדת חקירה קודמת שהרחיבה את שטחי העיר ואישרה הרחבת גבולות המליצה בשנת 2006 שתוך 5 שנים מאז ניתן יהיה לדון עוד בהמשך סיפוח שטחים ומאחר והשנים הללו עברו ביקש ראש העיר להקים ועדה חדשה שתדון ותאשר את הרחבת הגבולות מה שיאפשר להשלים את פיתוח כל השכונה כולל מוסדות ציבור, תחבורה, תכנון נופי ועוד. כפועל יוצא של ההחלטה פרסם משרד הפנים כבר מודעה  על מינוי הוועדה וסמכויות בדיקתה.

ראש העיר סימון אלפסי ” יקנעם גדלה ומתפתחת ויש צורך בלהרחיב את שטח השיפוט של העיר. הרחבת שטח בית העלמין תאפשר קבורה במקום לעוד שני עשורים לפחות. הרחבת שכונת “שער הגיא” להבדיל תאפשר להשלים את פיתוחה המלא של השכונה.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter