באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: תגבור באנגלית

יקנעם: תגבור באנגלית

למרות טענתו של משרד החינוך כי אין בעיה עם הישגי תלמידי בית הספר תדהר באנגלית, גייסה מנהלת בית הספר, חגית ויזל, את העירייה והתלמידים יקבלו שיעורי תגבור. ויזל: ” אני רואה את הזכות של התלמידים להגיע מוכנים הן לחטיבת הביניים, הן למבחני המיצ”ב והן בכלל כקודמת לכל!”

מנהלת בית הספר היסודי תדהר, חגית ויזל שלחה בשבוע שעבר מייל להורי התלמידים בו היא הודיעה להם על מתן שיעורי תגבור באנגלית לכיתות השונות וזאת לאחר כשלון לימודי התל”ן (תכנית לימודים נוספת) באנגלית עליה דווח בלעדית באתר YCOM. על פי המייל מאז תחילת שנת הלימודים הנוכחית בכלל ובשבועיים האחרונים בפרט, נושא האנגלית נבדק, נבחן וטופל על ידי הנהלת בית הספר.

תל"ן
בית ספר תדהר. צילום: רונן צומר

על פי התכנית שהתגבשה יקבלו כיתות ו’ שתי שעות שבועיות לתגבור יעודי כשחוברת מיוחדת ל- Unseens הודפסה וחולקה לתלמידים. בנוסף, על מנת לצמצם פערים יתווספו לתלמידי כיתות ו’ שיעורי תגבור שיתקיימו בחופשת הפסח ובימים מרוכזים נוספים על פי הצורך, במימון העירייה. כמו כן תקבל מורת האנגלית של כיתה ו’ הדרכה של 2 שעות שבועיות, על ידי רכזת אנגלית מבית ספר אחר בעיר, וזאת במימון העירייה. כשמדובר בהדרכה המיועדת להכנת השכבה למעבר לחטיבת הביניים. כיתות ד’ יקבלו שעה שבועית נוספת במימון העירייה על ידי מורה חדשה שנקלטה בבית הספר . לגבי כיתות ה’ כתבה ויזל: “לאור המצב שנוצר יתכן שנוצרו פערים לימודיים באנגלית  ומכיוון ששכבה זו אמורה לגשת למיצ”ב פנימי ב- 11.3.14 , נבחנת האפשרות להוסיף לתלמידים שעות תגבור במימון העירייה”. בנוסף לשיעורי תגבור אלה יערכו עד סוף השנה 1-2 ימי שיא בשפות על ידי גורם חיצוני שנמצא בפורטל התוכניות החינוכיות ומאושר על ידי משרד החינוך.

מנהלת בית הספר, חגית ויזל: ” עלי לציין שהתוכנית שנבנתה והובאה להלן מציבה את טובת התלמידים בדרגה עליונה. אני רואה את הזכות שלהם ללמוד אנגלית ולהגיע מוכנים הן לחטיבת הביניים, הן למבחני המיצ”ב והן בכלל כקודמת לכל! אני מבקשת את אמונכם בהנהלת בית הספר, בפיקוח ובהנהלת מחלקת החינוך בעיר בכדי לקדם ולהעצים את לימודי האנגלית ב”תדהר” להישגים ראויים”.

דובר משרד החינוך, דוד גורלי מסר בתגובה: “לא פעם מתגברים כדי להעצים , לשדרג ולשפר מעבר לממוצע ישובי , מחוזי או כיתתי  . אם מתקבלת החלטה כי מקצוע מסוים יכנס למיקוד כמקצוע ליבה או כבעל חשיבות יתירה , אזי  אין זו בהכרח הוכחה שישנה בעיה אלא  לא אחת- הודעה/הכרזה התכווננות להשבחה , לעליית מדרגה ולעליית כיתה”

דובר עיריית יקנעם רועי אדוט התייחס גם הוא לנושא: “עיריית יקנעם מייחסת חשיבות עצומה להובלת מערכת החינוך היישובית, וכפועל יוצא מכך היא משקיע כ-60 מיליון ₪  בשנה בחינוך, וזאת מתוך מטרה  לאפשר לכל באי המערכת ללא יוצא מן הכלל לשאוף ולהגיע הכי רחוק והכי גבוה. העירייה שמחה לסייע  בנוסף לשעות משרד החינוך, הן בתגבור שעות הדרכה לצוות המורים, והן בתגבור שעות תגבור והעשרה לתלמידים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter