באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: שעתיים ראשונות חינם

יקנעם: שעתיים ראשונות חינם

עקב מצוקת החניה בקניון G מתכוונת העירייה להתחיל ולגבות תשלום על החניה, כשהשעתיים הראשונות ימשיכו להיות בחינם. מקומות נוספים בהם אתם צפויים להתחיל לשלם: פארק ההיי-טק, מנסורה והחניון הצמוד לעירייה.

 

החל מהשבוע הבא תתאפשר החניה במרכז G בחינם למשך שעתיים, כאשר לאחר השעתיים יאלצו התושבים לשלם עבור החניה. הסדר זה יתקיים בעוד מספר מקומות בודדים בעיר אשר בהם קיימת מצוקת חניה אך על פי דבריו של ראש העיר, סימון אלפסי אין כוונה לגבות תשלום באזורי מגורים.

יקנעם
קניון G, מצוקת חניה. צילום: רונן צומר.

ההחלטה על גביית התשלום בקניון באה לאחר שרשת ‘מחסני שוק’ שפתחה סניף בקניון, דרשה כי נושא החניה במקום יוסדר כך שיאפשר ללקוחות להגיע ולהחנות בצורה נוחה. בנוסף להסדרי החניה החדשים יוסרו המחסומים שהוצבו בכניסה לחניה, כך שהכניסה והיציאה יהיו חלקות ונוחות יותר. נושא נוסף שיוסדר הינו חניית העובדים. נכון לרגע זה עובדי הקניון אינם רשאים להחנות בחניית הקניון, וזאת על מנת לאפשר חניה ללקוחות. העירייה מצידה מציעה להם להחנות בסמוך למגרשי הטניס ומשם להגיע בשאטלים שיופעלו על ידי הקניון. העובדים אמנם אינם מרוצים מההוראה החדשה, אך בעירייה טוענים כי העובדים תופסים חניות אשר חיוניות ללקוחות וכי אם העובדים יחנו בחניון, לא יוותרו מספיק מקומות חניה עבור המבקרים בקניון, מה שיוביל לאובדן מקומות העבודה שלהם.

המקומות הנוספים בהם תהפוך החניה לחניה בתשלום הינם החניה שצמודה לעירייה, פארק ההיי-טק ואזור התעשייה מנסורה. במנסורה מתכוונת העירייה לאפשר לבעלי העסקים לרכוש עד 50% מכלל החניות בסכום של 100 ₪ בחודש לחנייה, כשיתר החניות ייועדו ללקוחות.

ראש העיר, סימון אלפסי: “לאור ההתפתחות של יקנעם, גם באזור המגורים וגם באזורי התעשיה התפתחה מצוקת חניה שלא ניתן להתעלם ממנה. העירייה עושה מאמצים אדירים בנושא ואנחנו מכשירים חניות בכל מקום שבו ניתן. אנחנו התייחסנו לצעקתם של התושבים שלא יתכן שיש פה סופר אחד גדול ושצריך להביא תחרות ליקנעם. והדבר התאפשר בזכות שיתוף פעולה בין העירייה, הנהלת הקניון ורשת ‘מחסני שוק’. הרשת הזו היא רשת זולה וראיתי שאפילו ‘שופרסל’ הורידו מחירים”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול