באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: שכר גורלי

יקנעם: שכר גורלי

תנאי שכר מפליגים שאושרו ליו”ר החברה לאוטומציה על ידי הדירקטורים שאחד מהם היה סימון אלפסי עלולים לגרום למעורבותה של התנועה לאיכות השלטון. אלפסי: “מאמין שבסופו של דבר יימצא פתרון שיהיה מקובל על שני הצדדים”

תביעה אזרחית אשר הוגשה לבית המשפט לעבודה בת”א על ידי החברה לאוטומציה של השלטון המקומי עלולה להפוך לפרשה אשר תשפיע על ראש עיריית יקנעם באופן אישי. התביעה הוגשה כנגד יו”ר החברה לאוטומציה לשעבר משה אלקסלסי, אשר כמו אלפסי הינו מקורבו של פואד בן אליעזר. על פי כתב התביעה קיבל אלקסלסי במהלך 11 השנים בהם שימש בתפקידו כ- 14 מיליון שקל. וזאת למרות שהוא הקדיש לעבודתו שעות ספורות ביום ולמרות שלא היה לו כל ידע בתחום הפעילות של החברה.

החברה לאוטומציה.
סימון אלפסי, אישר תנאי שכר. צילום: רונן צומר.

על פי כתב התביעה, אלקסלסי נטל לעצמו תשלומי עתק למרות התנגדות מפורשת של משרד האוצר והממונה על השכר, תוך שהוא נעזר במקורביו של פואד בחברה שאחד מהם הינו סימון אלפסי. כמו כן, אושר שכר מופרז גם לסמנכ”ל הכספים, רפי ליטמן ולגמול דירקטורים מופרז ונסיעות יוקרה לחו”ל עבור הדירקטורים שאלפסי היה אחד מהם. שכרו של אלקסלסי היה 105% משכרו של מנכ”ל חברה ממשלתית בדרגה 9 בעוד שדירוגה של החברה לאוטומציה היה 6.  בנוסף קיבל אלקסלסי 4 מליון ₪ כאשר נמכרה השליטה בחברה כשחלק מן התנאים לא אושרו כדין באסיפה הכללית של החברה.
החברה לאוטומציה מבקשת מבית המשפט לבטל את תנאי השכר והפרישה שקיבל אלקסלסי, לקבוע מהו הסכום המגיע לו ולחייבו להחזיר את ההפרש וגורמים בתנועה לאיכות השלטון כבר אמרו כי הם עוקבים אחר התפתחות התביעה וישקלו את צעדיהם בהתאם להתפתחויות.

דובר עיריית יקנעם, רועי אדוט, מסר בתגובה: “משה אלקסלסי כיהן כיו”ר פעיל ומנכ”ל החברה לאוטומציה והתנאים שאושרו לו, אושרו פה אחד בקרב חברי הדירקטוריון, ובאישור היועץ המשפטי של החברה כאשר כל החלטה הייתה מגובה בייעוץ מלא וחוות דעת משפטית. לאחרונה השלטון המקומי מכר 51%  מהשליטה בחברה לחברת One וכל תנאי הפרישה של אלקסלסי הוצגו והיו חלק בלתי נפרד מהסכם המכירה הכולל. כיום החברה טוענת שהדבר אינו מקובל עליה. משה אלקסלסי מונה ליו”ר החברה טרם מונה סימון אלפסי לחבר דירקטוריון בחברה וחלק מהתנאים שאושרו אושרו כבר אז. אלקסלסי מוכן שימונה מגשר על כל תנאיו, ואנו מאמינים שבסופו של דבר יימצא פתרון שיהיה מקובל על שני הצדדים”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter