באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: שיתוף פעולה בין העיריה לאוניברסיטת חיפה

יקנעם: שיתוף פעולה בין העיריה לאוניברסיטת חיפה

שיתוף פעולה בין עיריית יקנעם לאוניברסיטת חיפה בחסות הפדרציות. סטודנטים מצטיינים יתנדבו בקהילה ויקבלו מלגה. אלפסי: ” אני מברך על המפגש ועל ההירתמות והרצון של אוניברסיטת חיפה לשיתופי פעולה עם יקנעם”

ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי, מנהלת אגף החינוך סימה ניסלבאום, ראש שבט הצופים ביקנעם נואל נאור, ומרכז השבט שחף לייבוביץ נפגשו עם דיקן אוניברסיטת חיפה, פרופסור חנן אלכסנדר, ועם ראש היחידה לפעילות חברתית של הסטודנטים באוניברסיטה במטרה לקדם שיתופי פעולה בין יקנעם לאוניברסיטה, ובין האוניברסיטה לתנועות הנוער ולשבט הצופים ביישוב.

פדרציות
אלפסי, שיתוף פעולה עם אוניברסיטת חיפה. צילום: רונן צןמר.

הפגישה היא פועל יוצא של מדיניות האוניברסיטה לצאת בתכנית שדה ייחודית: “הכשרת כוח אדם להוראת היהדות”. במסגרת התכנית נבחרים סטודנטים מצטיינים מבחינה לימודית ומבחינה אישית, והללו נדרשים לפעילות משמעותית בקהילה הכוללת פעילויות העשרה ביהדות וטיפול באוכלוסיות מוחלשות, ועל הפעילויות הללו הם יזכו למלגת לימודים. הבחירה ביקנעם ליישום התכנית הייתה טבעית מאחר והתכנית פועלת בקשר ישיר עם אוניברסיטת ג’ורג’יה באטלנטה שלשם נוסעים הסטודנטים במסגרת משלחת לחילופי סטודנטים, ויקנעם ואטלנטה הן ערים תאומות במסגרת הפדרציות. ראש העיר ומנהלת אגף החינוך בירכו על הקשר, הן ברמה הספציפית, והן באקדמיה, ואלפסי הזמין את האוניברסיטה להעמיק את הקשר עם היישוב ולאמץ את התיכון ביקנעם ובכך לעודד תלמידים ללימודים אוניברסיטאיים כבר בתיכון.

במסגרת הפגישה הועלו גם רעיונות ליצירת שיתוף פעולה בין עיריית יקנעם, שבט שחר צופי יקנעם והאוניברסיטה בתחום החינוך הבלתי פורמאלי, כשחלק מהרעיון הוא גיוס חניכים בדגש על כאלו מהאוכלוסייה האתיופית לתנועות הצופים ולשאר תנועות הנוער, וכך, סטודנטים מהאוניברסיטה יגיעו לעיר וישתלבו בחינוך ובהעצמת חניכים מתנועת הנוער לפיתוח מנהיגות חברתית וקידום הרוח היהודית, כשהכל ייעשה בחסות ותמיכת הפדרציה היהודית באטלנטה.

ראש העיר, סימון אלפסי: “אני מברך על המפגש ועל ההירתמות והרצון של אוניברסיטת חיפה לשיתופי פעולה עם יקנעם ומערכת החינוך היישובית. לשיתופי הפעולה הללו חשיבות רבה שעה שהם מעודדים לחינוך, למצוינות ולערכים, ואלו בדיוק הפרמטרים עליהם מושתתת מערכת החינוך ביקנעם. אני מודה לדיקן האוניברסיטה ולאוניברסיטת חיפה על רצונם לפעול ביקנעם ואני מאמין שנקדם שיתופי פעולה רבים”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter