באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: שימו שמן

יקנעם: שימו שמן

עצי זית שנעקרו על ידי חברת חוצה ישראל הסוללת את כביש 6 נשתלו על פי בקשת העירייה בשדרות רבין ובטיילת היער. אלפסי: “אני מאמין גדול בשמירה על הטבע והסביבה”

ברחבי יקנעם נשתלו  200 עצי זית שהורדו מאזור צומת התשבי – התוואי בו אמור לעבור המשכו של כביש 6. העצים ניתנו לעיר כמתנה. העצים שנעקרו נשתלו בשני מקומות מרכזיים: בשדרות רבין בצמוד למתחם הקאנטרי פארק נשתלו 35 עצי זית ובטיילת היער שם נשתלו 165 עצים. שתילת העצים התאפשרה לאחר שהעירייה הכינה את כל התשתיות במקומות הללו ובין היתר בנתה עבורם מערכת השקיה חכמה.

כביש 6
עצי זית בטיילת היער. צילום: דוברות יקנעם.

בעיריית יקנעם שמים דגש על החזרת הטבע לטבע והעובדה שברחבי העיר נשתלים עצים שנעקרו הפכה למסורת. כך למשל נשתלו כבר באזור בית הספר הדסים  60 עצים שנעקרו בעבר. בנוסף לכך צפויה העירייה לקבל ולשתול עוד 360 עצי זית שנעקרו עקב העבודות בכביש 6 ואלו ישתלו במקומות שונים ברחבי היישוב בהתאם לצורך ולקיבולת.

ראש העיר, סימון אלפסי: “יקנעם היא עיר ירוקה מובילה גם בתואר וגם במעשים. הטבע דואג לנו ואנו דואגים לו. אני מאמין גדול בשמירה על הטבע והסביבה ומאמין שכדי להצמיח את העיר צריך להצמיח גם את הטבע, ועצי הזית ימשיכו לצמוח ולהתפתח עם היישוב. יקנעם התברכה בשטחים ירוקים מסביבה וכפי שיש עצים מראשיתו של היישוב, אנו מוסיפים עוד עצים שיצמחו עם היישוב. העירייה תמשיך לפעול כך שעצים שנעקרו ימשיכו לחיות ולשמור על האוויר הצלול לטובת כולנו ולשתול אותם ברחבי היישוב. יקנעם מצמיחה שורשים וגם דואגת לחזק אותם”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter