באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: שטח השיפוט של העיר יורחב בכ-130 דונמים

יקנעם: שטח השיפוט של העיר יורחב בכ-130 דונמים

130 דונם השייכים למושב אליקים הועברו לשטחה המוניציפאלי של יקנעם עלית ובמועצה האזורית מגידו זועמים על החלטת משרד הפנים בנושא. אלפסי: “אנו זקוקים לשטח על מנת להשלים את שכונת שער הגיא”.

שר הפנים היוצא, גדעון סער, חתם טרם סיים באופן רשמי את תפקידו על אישור להרחבת שטח השיפוט של יקנעם בכ- 130 דונמים נוספים  מכיוון מערב לדרום בשטח שבסמוך לכביש 672 מול אליקים. במועצה האזורית מגידו זועמים על ההחלטה המהווה נדבך נוסף ביחסים העכורים ממילא בין שתי הרשויות שעלו על שרטון לאחר שאלפסי ביקש וועדת גבולות שתספח את המושבה ליקנעם עלית. במועצה האזורית מגידו מכנים את ההחלטה “גזילת כבשת הרש”, שכן מדובר בשטח חקלאי השייך למושב אליקים.

וועדת גבולות.
סימון אלפסי, פעל לסיפוח השטח. צילום: רונן צומר.

ראשיתו של התהליך החל לפני כשבע שנים אז ביקש ראש העיר סימון אלפסי ממשרד הפנים ומהשר דאז, ח”כ אלי ישי לדון בהרחבת גבולותיה של יקנעם לשם השלמת הבנייה בשכונה הירוקה המיועדת ‘שער הגיא’. לאור בקשתו זו של ראש העיר הוקמה ועדה לבדיקת הנושא, וזו המליצה באותה תקופה לדון בנושא בעוד 5 שנים. ואכן, לפני כשנתיים החלה הוועדה לפעול שוב, ובמסגרת פעילותה שמעה את כל הצדדים המעורבים בעניין, קרי יקנעם, מגידו ואליקים, ולאחרונה כאמור פרסמה את ההחלטה בעניין ואת האישור להרחבת גבולותיה של יקנעם.

שטח ההרחבה הינו שטח מנהלי שנמצא בחזקת מושב אליקים. סיפוחו  ליקנעם יאפשר להמשיך ולהשלים באופן מלא את בניית שכונת ‘שער הגיא’ שנבנית בסמוך, ויסייע בפיתוחה של העיר. בשטח ההרחבה ייבנו 500 יחידות דיור שתוכננו מראש, וכן מוסדות ציבור, דרכי תחבורה, פארקים ועוד.

ראש העיר, סימון אלפסי: “אישור ההרחבה יאפשר לנו להשלים את בניית שכונת ‘שער הגיא’ במלואה והדבר כולל כמובן גם  מוסדות ציבור, אולמות ספורט, פארקים ועוד לרווחת התושבים במקום. התחלתי במהלך ההרחבה כבר לפני קרוב לעשור וזאת מתוך חשיבה אסטרטגית ארוכת טווח שאני דוגל ומאמין בה להמשך פיתוחה ושגשוגה של העיר, ואני שמח שעתה בזמן שהשכונה שכבר נמצאת בשלבי בנייה מתקדמים, נוכל לפעול להשלמת בניית השכונה כולה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter