באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: ראש העיר גייס 11 מיליון ₪ ממשרד החינוך לבניית בית חינוך יסודי בחלקה המערבי של השכונה הירוקה החדשה “שער הגיא”

יקנעם: ראש העיר גייס 11 מיליון ₪ ממשרד החינוך לבניית בית חינוך יסודי בחלקה המערבי של השכונה הירוקה החדשה “שער הגיא”

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי ממשיך לעבוד במרץ רב, ובישיבת מועצת העיר שהתקיימה בשבוע שעבר אישרה המועצה את המלצתו לתב”ר (תקציב בלתי רגיל) בסך 11 מיליון ₪ להקמת בית ספר יסודי בחלקה המערבי של השכונה הירוקה שער הגיא.

הסכום שאושר גויס על ידי ראש העיר ממשרד החינוך, כאשר בשנת התקציב הבאה יתוקצב הפרויקט במימון נוסף ממשרד החינוך. עלות הפרויקט כולו מוערכת בכ- 26 מיליון ₪. העירייה תשתתף במצ’ינג משלה למימון הפרויקט וזה יעמוד על כ: 3-4 מיליון ₪.

בית הספר החדש יכלול 24 כיתות, ספרייה, מעבדות, מגרש ספורט ועוד. תכנון בניית בית הספר כבר הושלם על ידי העירייה ואושר על ידי משרד החינוך. העבודות לבניית בית הספר החדש צפויות להתחיל בחודשים הקרובים, והצפי לסיומן הוא תוך כשנתיים, קרי עד סוף 2022.

בית הספר החדש צפוי להיבנות בחלק המערבי של השכונה, שם נמצאים בתכנון ובבנייה כ- 700 יחידות דיור. כ- 70% מן היחידות הללו יהיו עבור זכאי פרויקט מחיר למשתכן, ובחלקם דאג ראש העיר לעדיפות לצעירי העיר.

בניית בית הספר היא פועל יוצא של מדיניותו של ראש העיר להקים מוסדות חינוך בצמוד לבניית מגורים, כך שכבר עם אכלוסם של הבתים יקבלו התושבים שירותים מלאים. בית הספר החדש צפוי להיות בית הספר היסודי השני בשכונה והוא יצטרף לבית חינוך למדעים ואמנויות יצחק נבון.

ראש העיר, סימון אלפסי:

שמחים להמשיך ולבנות מוסדות חינוך בכל רחבי העיר ולעשות זאת במקביל לבניית הבתים, כך שעם השלמת הבנייה גם מוסדות החינוך יהיו מוכנים וערוכים לקליטת התלמידים החדשים. אנחנו נמצאים במשבר קורונה לא פשוט שמשפיע רבות על הכלכלה והתקציבים הממשלתיים, ואף על פי כן הצלחתי להשיג כספים ממשרד החינוך, ואני מודה עמוקות לשר ולכל צוות משרדו. יקנעם היא עיר חינוך מובילה ואנו דואגים לתת לתלמידים את כל התנאים כולל בתי ספר משודרגים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter