באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: קריית החינוך בשער הגיא תיקרא ע”ש שמעון פרס ז”ל

יקנעם: קריית החינוך בשער הגיא תיקרא ע”ש שמעון פרס ז”ל

בהמשך להחלטת מועצת העיר להנציח בשנת ה- 70 למדינת ישראל 3 ראשי ממשלה אשר תרמו רבות למדינה ולעיצובה: מנחם בגין, אריאל שרון ושמעון פרס ז”ל ממשיכה עיריית יקנעם ביישום ההחלטה. כפועל יוצא מכך נערך לאחרונה ביקור מקיף בקריית החינוך אשר תיקרא ע”ש נשיאה התשיעי של מדינת ישראל וראש הממשלה ה- 8, שמעון פרס ז”ל. הביקור התקיים בהשתתפות בנו של שמעון פרס, יוני, ומנהלי מרכז פרס לשלום אשר ליוו את שמעון פרס ז”ל לאורך עשרות שנים בתפקידיו השונים
בסיור במבנה סיפר ראש העיר, סימון אלפסי שהעבודות מתקדמות והצפי לפתיחת הקריה הוא כבר עם פתיחת שנת הלימודים הבאה. רה”ע אמר שהמטרה היא להקים כאן תיכון אקדמי שבו יסיימו הבוגרים 12 שנות לימוד לאחר אחת עשרה שנים, ומיד ימשיכו לתואר שני שיימשך שנתיים, ובגיל 19 יתגייסו לצה”ל כשהם בעלי תואר ראשון. רה”ע סיפר שהוא מוביל את הרעיון עם אוניברסיטת חיפה ועם אורט ישראל, והוסיף שמחכים שמשרד החינוך ייתן את אישורו לכך. רה”ע ציין שבבית הספר יהיו 42 כיתות, והדגיש שלשמעון פרס היה מאוד חשוב חינוך, קידום הדור הצעיר, יצירת סקרנות וקידום חדשנות, ואת כל אלו יהיה בקריית החינוך.
הטקס התקיים במעמד ראש העיר, ממלא מקומו אורי שמואל, בנו של שמעון פרס, יוני פרס, מנכ”לית מרכז פרס לשלום, אפרת דובדבני, מנהלת חוג הידידים של מרכז פרס, יונה ברטל, יו”ר המרכז העולמי למורשת יהדות צפון אפריקה, חיים כהן, ויועצו לשעבר של פרס, יוסף אבי יאיר אנג’ל (ג’וחא).
בקבלת הפנים ובפגישת עבודה שקדמה לטקס אמרה יונה ברטל לסימון אלפסי שפרס תמיד דיבר עליו גבורות ונצורות, ותמיד היה מאושר ושמח שבא ליקנעם, כי כאן הוא ידע שיש הנהגה שמקדמת ועושה. ברטל אמרה לאלפסי ששמעון היה אומר עליו שהוא קוסם.
ראש העיר סיפר בפגישה לאורחים על מערכת החינוך היישובית המצוינת עם 91% זכאות לבגרות, 0% נשירה, 97% גיוס לצה”ל, וציין בגאווה שהמערכת מגיעה להישגים רבים. רה”ע סיפר גם על פארקי היי טק ועל כך שהוא מאכלס כ- 130 חברות לאומיות ובינלאומיות, ועל החלטתו של שר הכלכלה, ח”כ אלי כהן לשווק בהחלטת ממשלה את פארק ההיי טק של יקנעם כמרכז חדשנות רפואית.
רגעים מרגשים במיוחד היו כאשר הוקרן סרטון על העיר והושמעו דבריו של פרס על ראש העיר, על יקנעם, ועל המהפך שעבר היישוב. רגע מרגש נוסף היה צפייה במצגת תמונות שהכין יועצו של הנשיא לשעבר, יוסף אבי יאיר אנג’ל (ג’וחא), מביקורו של הנשיא ביקנעם לפני 8 שנים בחגיגות ה- 60 לעיר.
בנו של הנשיא התשיעי, יוני פרס אמר שהוא מאוד נרגש ומאוד מתרגש, והוסיף שאביו תמיד היה מספר לו שיש בארץ אנשים נפלאים ועשייה נפלאה, ועתה שהוא מסייר הוא מבין על מה אביו דיבר ולמה הוא התכוון.
במסגרת חגיגות 70 למדינת ישראל, ו-68 ליקנעם מנציחה העירייה בשנה זו שלושה ראשי ממשלה שתרמו רבות למדינה, ולפיתוחה ולשגשוגה של העיר. כפועל יוצא מכך הונצחו ביישוב גם ראשי הממשלה לשעבר מנחם בגין ז”ל (בפארק נחל קרת), ואריאל שרון ז”ל (בפארק האקולוגי).

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter