באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: קורס ולעבודה

יקנעם: קורס ולעבודה

מרכז הצעירים ביקנעם יוביל קורס מדריכי  ומטמיעי  מערכות מידע לצעירי העיר בשיתוף עם הביטוח הלאומי ועמותת It  Works. אלפסי: “הזדמנות לקבל בטחון תעסוקתי”

בשבוע שעבר נערך ערב חשיפה לקורס מטמיעי SAP בו השתתפו כחמישים מועמדים תושבי יקנעם. בראשית הערב שמעו המועמדים על פעילות מרכז הצעירים ביישוב כשמנהלת תחום פיתוח קריירה והעצמה אישית במרכז צעירים יקנעם, חני גרוס אמרה שהראייה במרכז היא לתת מענה לשוק העבודה דרך מפגשים עם הצעירים, והמטרה ביקנעם היא להיות להם לבית חם. מנהלת תכנית ‘עתיד בטוח וצעירים’ בעמותת It  Works  גילי קרישק סיפרה שהתכנית רצה כשמונה מחזורים והקבוצה ביקנעם צפויה להיות הקבוצה התשיעית שלהם. גילי ציינה שהמטרה היא  להביא את הצעירים למימוש מלוא הפוטנציאל הגלום בהם, ושאצלם מציעים עולם שלם של משרות שאינן מחייבות השכלה אקדמאית.

מרכז צעירים
ערב החשיפה לקורס. צילום: דוברות עיריית יקנעם.

לקורס מטמיעים ומדריכים יתקבלו אחרי המיונים 24 צעירות וצעירים מיקנעם ומהסביבה ואלו ילמדו 4-6 חודשים במהלכם יקבלו 250 שעות אקדמיות של לימודי טכנולוגיה, ומאה שעות של סדנת הכנה לעולם העבודה כשהסדנא כל כולה מותאמת לעולם הטכנולוגי. הקורס בא לתת מענה לצעירים שאינם אקדמאים ואלו שיתקבלו  ייהנו מליווי תעסוקתי צמוד ועזרה בהשמה בסיום הקורס כשניתן דגש מרבי על כך שמי שיסיים את הקורס בהצלחה ישובץ בעבודה. הקורס יועבר על ידי מדריכה מוסמכת ממכללת Ness. עלות הקורס עבור כל משתתף הינה 500 ₪ בלבד לעומת למעלה מ- 14 אלף ₪ עלותו באופן פרטי. קורס מדריכי Sap  צפוי להתחיל בסוף החודש והוא פרי שיתוף פעולה של עיריית יקנעם, מרכז הצעירים ביישוב, ביטוח לאומי, עמותת It  Works,  והקרן למפעלים מיוחדים.

 ראש העיר, סימון אלפסי: “קורס המטמיעים והמדריכים הוא קורס מצוין נוסף מבית היוצר של מרכז הצעירים לטובת צעירי העיר. לקורס יתרונות רבים והוא משמעותי ביותר עבור רבים. הקורסיסטים ייהנו מליווי צמוד ומאופציה מלאה לקבל ביטחון תעסוקתי בארגונים גדולים במשק וזה לכשעצמו דבר אדיר ומבורך”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter