באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: קבר את העתירה

יקנעם: קבר את העתירה

בית המשפט המחוזי בנצרת דחה בשבוע שעבר עתירה של הקבלן חוואלד הנדסה כנגד המועצה הדתית של יקנעם אשר עכבה את פתוח בית העלמין בעיר אשר סובל כידוע ממחסור חמור במקומות קבורה.

חברת חוואלד הנדסה הגישה לפני כחודש עתירה לבית המשפט המחוזי בנצרת כנגד המועצה הדתית ביקנעם. העתירה הוגשה בעקבות מכרז לפיתוח חלקה נוספת אשר פורסמה במרץ השנה אליה ניגשו שלוש חברות. הצעתה של חברת חוואלד הנדסה היתה הזולה ביותר ולכן הוחלט להעבירה לבדיקת המהנדס המלווה, דודי שמואל. אלא שאחת החברות האחרות עתרה לבית המשפט מכיוון שלחוואלד הנדסה לא היה לדעתו את סיווג הקבלנים המתאים לעבודה זו שהוא סיווג 200. במועצה הדתית החליטו לבטל את המכרז ולצאת למכרז חדש. בישיבת המליאה של המועצה בה הוחלט על יציאה למכרז חדש, אמר יו”ר המועצה, צ’רלי בוחבוט כי במכרז פורט סוג הנסיון הנדרש אך לא צוין סיווג הקבלנים המתאים, דבר שיצר אי בהירות. אי לכך פורסם מכרז חדש בו נדרש סיווג קבלנים 200.

בית המשפט המחוזי
המועצה הדתית ביקנעם, תוכל לפתח את בית העלמין. צילום: רונן צומר.

העותרת טענה כי ממפרט המכרז עולה כי מדובר בעבודות של חפירה ובניית קירות והן אינן כוללות עבודות תשתית, ניקוז, ביוב, חשמל או הסדרי תנועה ולפיכך אין צורך בסיווג 200 וסייוג הקבלנים 100 הינו מספיק לצורך העבודות. לעומת זאת טענה המועצה הדתית כי העבודות כוללות תשתיות, כבישים ופיתוח ולכן יש צורך בסיווג קבלנים 200.

כב’ השופט זיאד הווארי: “קריאה פשוטה של הגדרות הסיווג הקבלני 100 מול הסיווג הקבלני 200, מובילה למסקנה כי העבודות נשוא המכרז מחייבות סיווג קבלני 200. נראה לי כי ההגינות מחייבת כי העותרת אשר ידעה כי בתנאי המכרז נדרשות עבודות פיתוח ותשתית וכי הסיווג עליו היא נמנית אינו כולל זאת תמנע מלגשת למכרז זה או לפחות לפנות למועצה הדתית לקבלת הבהרה”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter