באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: קאנטרי לא לכולם

יקנעם: קאנטרי לא לכולם

חבר מועצת עיר מטעם סיעת “יקנעם הצעירה” הגיע עם ילדיו במהלך חג הפסח ובידיו 50 ₪ לכל בן משפחה על מנת להיכנס חד פעמי ליהנות מהבריכה של הקאנטרי של כולנו  ודווקא בחג החירות והאביב – גילה שהכניסה החד פעמית התבטלה והוא לא הורשה להיכנס פנימה בכלל.

הקאנטרי קלאב ביקנעם אשר בנייתו רבת השנים ומחיריו הגבוהים לתושבי יקנעם, הביאו לביקורת רבה ביותר על ידי תושבי יקנעם – לא מפסיק לעורר מחלוקות וסכסוכים בעיר. לדברי חבר המועצה יאיר פרימן, הוחלט לאחרונה על ידי הקאנטרי ללא הודעה מסודרת, בשום עיתון לציבור, על ביטול כניסה חד פעמית למתחם.  החלטה תמוהה זו מתווספת לכך שהם החליטו לאחרונה שחיילים מיקנעם לא יורשו להיכנס לחדר הכושר בכניסה חד פעמית.

יקנעם הצעירה
קאנטרי יקנעם, ממשיך לעורר סערות. צילום: רונן צומר.

במהלך חופשת הפסח ביקשו חברי מועצת העיר אריק וקנין ויאיר פריימן, מסיעת “יקנעם הצעירה” להיפגש עם משפחותיהם וילדיהם בקאנטרי קלאב. אך בהגיעם לכניסה עם ילדיהם, כאשר ביקשו להיכנס בתשלום חד פעמי הופתעו לגלות שאינם יכולים לשלם עבור כניסה חד פעמית.

בסיעת יקנעם הצעירה טוענים כי החלטת הקאנטרי לבטל כניסה חד פעמית הופכת אותו למעשה להיות קאנטרי למי שיכולים לממן מנויים בלבד. רק מי שיכול לממן מנוי שנע בין 5,300 – 7,000 ₪ למשפחה לשנה יוכל להיכנס בשעריו. כאשר מחו חברי מועצת העיר שלא נעשה כלל פרסום בנושא הופתעו לשמוע את טענת פקידת הקבלה שהם פרסמו בלוח המודעות של הקאנטרי ובעמוד הפייסבוק שלהם. ב’יקנעם הצעירה’ טוענים כי היה על הקאנטרי לפרסם את הנושא לכלל תושבי העיר, בעיתונים או בלוחות המודעות.

בתנועת ‘יקנעם הצעירה’ הבטיחו שישבו ויחשבו יחד עם ראש העיר לבדוק אופציות לשיפור מערך חדר הכושר במתנ”ס והבריכה העירונית על מנת שכל תושבי יקנעם יוכלו ליהנות ממתקנים הולמים ולא ירגישו מקופחים על ידי הקאנטרי.

מתנועת יקנעם הצעירה נמסר: “לא ייתכן שהקאנטרי יהיה לעשירים בלבד. לא ייתכן שזוגות צעירים עם ילדים קטנים יישלמו כמו בני-נוער. לא ייתכן שאמהות חד הוריות, קשישים ועולים חדשים שידם אינה משגת, לא יוכלו להיכנס לקאנטרי. לא ייתכן שחיילים לא יורשו להיכנס לחדר הכושר. לא ייתכן שיהיה ציבור גדול מאוד של תושבי יקנעם אשר שילמו מכיסם על הקאנטרי הזה, על ידי הארנונה שלהם, ולא יכולים להרשות לעצמם מנוי בגלל המחיר המופקע ולא יכולים להיכנס בכניסה חד פעמית.אנו נעלה את נושא ההנחה לחיילים בוועדת הצעירים, החיילים והסטודנטים בראשות יאיר פריימן ובישיבת מועצת העיר נעלה לסדר הצעות לאפשר לכלל תושבי יקנעם ליהנות מהקאנטרי. לא ננוח ולא נשקוט עד שכל תושב יקנעם  אשר יחפוץ, יוכל ליהנות מהקאנטרי קלאב שנבנה מכספו.

מהנהלת קאנטרי פארק יקנעם נמסר בתגובה: “קאנטרי יקנעם לא מאפשר כניסות חד פעמיות כמו גם אינו מאפשר קייטנות במשך הקיץ וזאת על מנת לאפשר למנויים את השרות הטוב ביותר, מבלי לגרום לעומס ולאי נוחות. כל זאת למרות שמבחינה כלכלית, מובן שעדיף לנו להכניס כמה שיותר אנשים. מחירי המנויים הינם חד משמעית מהזולים באזור ובארץ בכלל, למרות כמות החוגים והאירועים המושקעים בו. בשנת 2014 המודעות לבריאות וספורט הינה רבה ומשפחות רבות מכל מעמד בוחרות להשקיעה במשפחתם , לדוגמא כ-500 ש”ח לחודש ל 5 נפשות (האם מדובר על מחיר מוגזם?).  המחיר כולל את כל המתקנים, חוגים ללא הגבלה ואירועים במחיר הזול בהרבה מכל חוג  חיצוני. חשוב לציין כי זכיני הקאנטרי הגיעו להסכם עם ראש העיר מר סימון אלפסי, בו יוכלו חיילי יקנעם להיכנס בעלות מופחתת של 25 ₪ בלבד ובמנוי שנתי בעלות 1600 ₪ בלבד, כמו כן הסטודנטים יכולים לקנות מנוי בעלות 2400 ₪ ל-13 חודשים. צר לי כי מפלגת “יקנעם הצעירה” מנסה לגרוף הישגים פוליטיים על חשבון הקאנטרי, במקום להגיע להסכמים  כפי שאנו מתנהלים מול העירייה וראש העיר בראשה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter