באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: פינוי בינוי בשכונת הואדי?

יקנעם: פינוי בינוי בשכונת הואדי?

חברה מנהלת אוספת חתימות מתושבי שכונת הואדי לצורך התנעת פרויקט פינוי-בינוי בשכונה. בעירייה מדגישים כי הם אינם חלק מכך ותושב שחותם על הסכם עושה זאת על אחריותו בלבד. אלפסי “אנחנו רוצים לקחת חברה מנהלת במכרז”

האם מחירי הדיור המאמירים ביקנעם הביאו לכך שפרויקט פינוי-בינוי יהיה כדאי מבחינה כלכלית? יתכן שכן. בשבועות האחרונים מורגשת תכונה רבה בשכונת הואדי בשל נציגי חברה פרטית המסתובבים בין הדירות ומחתימים בעלי בתים על הסכמה לפינוי-בינוי. כידוע שכונת הואדי הינה אחת השכונות הותיקות של יקנעם והיא סובלת הן מבעיות תשתיות קשות והן מבתים ישנים הבנויים בסטאנדרט נמוך אשר היה מקובל בשנותיה הראשונות של המדינה בהן נבנו הבתים במהירות על מנת שניתן יהיה לשכן בהם עולים.

שכונת הואדי. תעבור פינוי-בינוי?
שכונת הואדי. תעבור פינוי-בינוי?

חבר המועצה, יורי מגנר טוען כי על פי האינפורמציה שבידיו הספיקה בחברה לאסוף 160 חתימות מבעלי בתים וזאת מתוך 300 דירות אשר אמורות מבחינת החברה להשתתף בפרויקט . מגנר ” הגיע אליי העתק של ההסכם ולא ברור מהן הסמכויות שמקבל הקבלן מהדייר. חלק גדול מהאנשים לא מבין על מה הוא חותם. אני לא אגיד לתושבים אם לחתום או לא כי אני חושב שזה פרויקט מאוד חשוב. אני חושב שהעירייה צריכה להודיע לתושבים שהיא זו שתפעל מול הקבלן”

ראש העיר ,סימון אלפסי אמר בתגובה “מדובר בחברה מנהלת ולא בחברה קבלנית . החברה בודקת אפשרות לעשות פינוי-בינוי ואין לזה שום קשר לעירייה. אני בעצמי דיברתי עם תושבת שהתקשרה אליי ואמרתי לה שהכל באחריותה ולעירייה אין נגיעה לכך. אנחנו קודם רוצים לתכנן את כל האזור הזה ולחשוב איך אנחנו רוצים לראות אותו ושנית, אנחנו רוצים לקחת חברה מנהלת במכרז”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter