באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: ערב חשיפה לתכנית מופת

יקנעם: ערב חשיפה לתכנית מופת

ערב חשיפה לתכנית מופת ב’אורט אלון’. חזון התכנית הוא פיתוח מצוינות לימודית בדגש על מתמטיקה ופיזיקה, ומצוינות אישית וחברתית.

בשבוע שעבר התקיים באשכול הפיס ערב חשיפה לתכנית מופת (מתמטיקה, פיזיקה ותרבות קהילתית) שפועלת ב”אורט אלון”.  מנהלת אגף החינוך סימה ניסלבאום אמרה שמופת היא שם נרדף למצוינות, ושביקנעם מאמינים, מכוונים, ומסייעים לתלמידים להגיע למצוינות. תכנית מופת נוסדה במטרה לקדם ולהשביח  את הוראת המתמטיקה והמדעים. חזון התכנית הוא פיתוח מצוינות לימודית בדגש על מתמטיקה ופיזיקה, ומצוינות אישית וחברתית לפיתוח מתמיד של קהילה ישראלית ערכית. בין מטרות התכנית: הטמעת מצוינות והפיכתה לאורח חיים, פיתוח יכולת התמודדות עם אתגרים, פיתוח מעורבות חברתית, ועוד.

ערב חשיפה
ערב החשיפה של תכנית מופת. צילום: דוברות עיריית יקנעם

במהלך הערב שמעו המשתתפים את הרצאתו של בז’ה אבבה  (29), עיוור שעלה מאתיופיה בגיל 7 לאחר שאביו נטש אותו בזמן הלידה, ואמו גידלה אותו לבדה. בז’ה בהרצאתו “להסתכל לחיים בעיניים ולהפוך את הבלתי אפשרי, לאפשרי” סיפר שעד גיל 10 כלל לא ידע שאינו רואה והגילוי גרם לו לדיכאון של חצי שנה שלאחריו היה עליו לבחור בחיים, או להישבר, והוא החליט לא לוותר ולקבל את עצמו כשונה. בז’ה סיפר שהתחיל להציב לעצמו מטרות וכך סיים את לימודיו עם בגרות מלאה, למד לימודי סאונד, השתתף כנגד כל הסיכויים בחוג אופניים מיוחד, והחליט להתחיל לרוץ ולייצג את ישראל באולימפיאדה. לשם כך הוא לקח לעצמו מלווה והתחיל להתאמן ולרוץ עשרה קילומטרים, חצי מרתון, ומרתון שלם. בז’ה שחווה משברים וכישלונות לא נשבר, והשתתף במרתונים בטבריה, ברלין ואמסטרדם, וייצג את ישראל באולימפיאדת בייג’ין. לאחר מכן הוא החליט לטפס על האוורסט ובעזרת עבודת צוות הצליח גם בכך.

מנהלת האזור ברשת “אורט” ד”ר לאה קליינמן “זהו פרויקט יוקרתי והתכונות של בז’ה הן אלו שאנו רוצים אצל התלמידים, קרי, מנהיגות, מוטיבציה, קביעת אתגרים, אופטימיות ואכפתיות לצד הצטיינות במתמטיקה ומדעים”. קליינמן הוסיפה שתלמידי התכנית צריכים לדעת ללמוד לשאול, לחקור ולבקר, וגם לתרום לחברה.

מנכ”לית מופת ד”ר אורנה שניידרמן “המוטו שלי הוא שכל תלמיד יכול, אולי הוא לא רוצה”.

ראש העיר סימון אלפסי ” “תכנית מופת היא אחת התכניות האיכותיות ביותר שמקודמות ב”אורט אלון” והיא ראי לאיך אנו מובילים את תלמידי מערכת החינוך בעיר: דגש על מצוינת לצד הטמעת ערכים לטובת האחר. במופת השמיים אינם הגבול ותלמידיה מגיעים הכי רחוק שבו הם חפצים. “אורט אלון” הוא חממה לתכניות מן הסוג הזה.”

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter