באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: עיר המגדלים

יקנעם: עיר המגדלים

תכנית שהוגשה לועדה המקומית לתכנון ובניה יקנעם כוללת מגדלים בני 16 קומות המתנשאים לגובה של 56 מטרים. דובר העירייה: “במגדלים יהיו 20% יחידות דיור של שלושה חדרים באופן שיחזק בשכונה החדשה את נושא דיור בר ההשגה”. 

ועדה מקומית לתכנון ובניה
בתי דירות ביקנעם. צילום: רונן צומר.

מספר מגדלי ענק במושגים של יקנעם צפויים לקום בקרוב בשכונת ‘שער הגיא’ בעיר, כך נודע לכתב YCOM. המגדלים יתנשאו לגובה של 56 מטרים ויכללו 16 קומות וזאת לאחר שבתחילה היו אמורים להיות בני שש קומות בלבד (גובה מקובל בעיר) ולהתנשא לגובה של 20 מטרים בלבד. על פי התכנית שהוגשה לועדה המקומית לתכנון ובניה לצורך התנגדויות, תאושר הגדלת זכויות הבניה מ- 192% ל-260% כשמספר יחידות הדיור יעלה מ-84 ל-170. בנוסף יתווספו לפרויקט שתי קומות תת קרקעיות שישמשו לחניה, העמדת המבנים בשטח תשתנה בהתאם לדרישות הבניה הירוקה וסיווג המגורים של המגדלים ישונה למגורים ג’. כמו כן תאושר הוספת שימושים נלווים למגדלי מגורים.

מעיריית יקנעם נמסר בתגובה:”התכנית ביוזמת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה הומלצה להפקדה בספטמבר 2011 מתוך מטרה להגדיל את ההיצע של דיור בר השגה ובכך לדאוג לצעירי היישוב. במסגרת התכנית הכוונה היא להוסיף 86 יחידות דיור לשכונה הירוקה “שער הגיא” בתמהיל המחייב 20% יחידות דיור של שלושה חדרים באופן שיחזק בשכונה החדשה את נושא דיור בר ההשגה ויאפשר היצע גדול יותר של דירות בנות שלושה וארבעה חדרים כמענה לביקושים של משפחות צעירות אשר מבקשות להמשיך ולגור בעיר, או משפחות חדשות שמבקשות לעבור אליה. בנוסף לכל זאת, התכנית גם מחזקת את המרקם האורבני של השכונה  ומאפשרת עיצוב נקודת ציון בכניסה לעיר”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter