באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם עיר האקסטרים

יקנעם עיר האקסטרים

עיריית יקנעם תקים פארק ענק בשכונת שער הגיא על שטח של כ- 40 דונם בעלות של כ- 15 מיליון ₪.  הפארק יכלול מתקנים אתגריים בדומה לתכנית ‘נינג’ה ישראל’. הפרויקט יכלול גם את השלמת בניית טיילת היער

יקנעם ממשיכה  להתפתח לרווחת תושביה, ותוך כחודשיים צפוי להתפרסם מכרז לבניית פארק חדש – פארק “הרכס” בעלות של למעלה מ- 15 מיליון ₪. בימים הקרובים צפוי להביא ראש העיר, סימון אלפסי לאישור מועצת העיר תב”ר ממשרד הבינוי והשיכון על סך 11 מיליון ₪ להקמת הפארק, כאשר את יתרת העלות תממן הרשות. פרויקט הקמת הפארק יכלול גם את השלמת בניית טיילת היער.

פארק הרכס צפוי לקום על שטח  של כ- 40 דונם כשהמטרה היא הקמת פארק אקסטרים שיהיו בו מתקנים אתגריים מגוונים בדומה לתכנית ‘נינג’ה ישראל’. הפארק יתחיל ברחוב ‘החורש’ וימשיך עד לחלקו המערבי של השכונה. אורכו הכולל של הפארק יהיה כ- 600 מטרים. בנוסף למתקני האקסטרים צפוי הפארק לכלול אטרקציות נוספות וביניהן פינות משחקים, שביל הליכת יער, מגרש מיני פיץ’, מתקני כושר, ועוד.

בניית הפארק היא פועל יוצא של קידום התכנית לפיתוח שער הגיא שהוכנה זה מכבר ואשר כוללת גם מבני ציבור, פארקים ועוד. ראש העיר מייחס חשיבות רבה להשלמת בניית השכונה בהתאם לפיתוח התכניות שנקבעו, תוך מענה למכלול השירותים והצרכים שיש להעניק לתושבים.

טיילת היער נבנתה ונבנית במספר שלבים, והיא כוללת בין היתר שביל לרכיבה על אופניים, ושביל להולכי רגל. לאורך הטיילת דאגה העירייה להשמת פינות ישיבה. בנוסף לכך דאגה העירייה גם להשמת פנסי תאורה סולאריים. התאורה הסולארית היא חסכונית בחשמל ומתאימה לעיר ירוקה. הטיילת מהווה מרחב אידיאלי לזמן פנאי מושלם בטבע, והיא נחשבת למאוד פופולארית בקרב תושבי העיר. אורכה הכולל של הטיילת הוא כ- 2.5 ק”מ.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

“שמחים להמשיך ולפתח את העיר, ואת השכונה הירוקה שער הגיא. העירייה בראשותי ממשיכה לפתח ולשמר את השטחים הירוקים ולשמור על צביונה של העיר כעיר ירוקה. הקמת הפארק באה בהמשך להקמת הפארק האקולוגי, ופארקים נוספים שהקמנו ברחבי העיר. יקנעם היא עיר צעירה מאוד עם ילדים ובני נוער רבים, וחשוב לנו לבנות עוד ועוד פארקים מאתגרים לרווחתם. פארק הרכס הוא הנאה מושלמת לכל המשפחה. נמשיך לפתח את העיר ואת כל שכונותיה ולהעניק איכות חיים גבוהה ואופציות לזמן פנאי משפחתי איכותי”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter