באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם עיר בריאה

יקנעם עיר בריאה

7 בתי ספר מיקנעם קיבלו הכרה כבתי ספר מקדמי בריאות. לסיום התכנית התקיים הפנינג בריאות בהשתתפות בתי הספר.

יצחק נבון בית ספר מקדם בריאותשבעה בתי ספר ביקנעם קיבלו הכרה כבתי ספר מקדמי בריאות בטקס שקיים משרד החינוך בנצרת עילית.
בתי הספר בעיר ממשיכים לפעול לקידום בריאות התלמידים ולאחרונה גם קיבלו הכרה על עבודתם הקשה. כל בתי הספר היסודיים קיבלו הכרה כמקדמי בריאות ממשרד החינוך וכך גם תיכון אורט אלון. החטיבה החדשה למדעים ואומנויות גם פועלת לקידום בריאות עם תכנית ליווי של האגודה לבריאות הציבור.
השנה התקיימה בכל בתי הספר תכנית נאמני בריאות עירונית ובמסגרתה התקיימו הדרכות לקבוצות של נאמני בריאות מכל בתי הספר בנושאים הקשורים לצמצום שעות מסך- יתרונות וחסרונות של השימוש במסכים, תזונה נכונה ואכילה מול מסכים, חשיבות הפעילות גופנית וארגונומיה ועוד. לאחר ההדרכות נאמני הבריאות בנו מערכי שיעור להעביר לשאר התלמידים וכן קיימו הפסקות פעילות, פעילות הכריך הבריא ועוד.
בבית החינוך תדהר נאמני הבריאות העבירו שיעור על צפייה ביקורתית בפרסומות, חידוני טריוויה על בריאות ועוד. בבית החינוך יצחק נבון הובילו נאמני הבריאות פעילות לתלמידים שעסקה בכריך הבריא, הפסקות פעילות וכיוצ”ב. בבית החינוך הדסים ערכו בפורים משתה בריאות כשהתחפשו לדמויות מהמגילה וחילקו מזון בריא, בבית החינוך דליות התלמידים העבירו שיעור על כמויות הסוכר במוצרים, בבית החינוך ארזים הסבירו לתלמידים על בריאות הגוף והנפש בתוספת פעילויות בנושא בריאות.
בתיכון אורט אלון קיימו השנה תכנית תזונה נכונה ופעילות גופנית לכלל תלמידי והורי בית הספר במסגרת שישי אישי.
גם בחטיבת הביניים החדשה פועלים במרץ לקידום בריאות ומפעילים בנפרד את תכנית נאמני הבריאות. כיתת המנהיגות ביחד עם מנהלת החטיבה, והמורה המובילה רחל מלכה בחרו לעסוק בנושא חשיבות השינה והתזונה. התלמידים עוברים הדרכות על ידי האגודה לבריאות הציבור ומעבירים מערכי שיעור לשאר התלמידים בנושא.
לסיום התכנית השנתית קיימו כל בתי הספר בשיתוף עם קופות החולים כללית, לאומית ומכבי הפנינג בריאות וספורט בקניון ג’י. כחלק מפעילויות היום הכינו תלמידי בתי הספר דוכני בריאות.
ראש העיר, מר סימון אלפסי:
“יקנעם עיר בריאה מובילה ואנו מקפידים לחנך לתזונה נכונה ולפעילות ספורטיבית כבר מגיל צעיר. הרגלים שיוטמעו בכילאים הללו ימשיכו לאורך החיים כולם. בעידן של הגאנק פוד והטבלטים חשוב לנו מאוד שהילדים יעשו ספורט ויוכלו בריא ונכון. ביקרתי בכל בתי הספר ביישוב ושמחתי לראות שנושא הבריאות הוא מרכזי. אני מברך את כל בתי הספר על ההתמדה וההישגים בתחום הבריאות, ושרק נהיה בריאים”.
מתאמת הבריאות – אבישג כהן:
“כל בתי הספר עשו עבודה מדהימה בשנה האחרונה ושמו דגש על קידום הבריאות. היה פה שיתוף פעולה מעולה של אגף החינוך בעירייה, משרד החינוך וכמובן המורות המובילות בבתי הספר ומנהלות בתי הספר שתמכו בתכנית”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter