באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: נלחמים בהתרבות חתולי הרחוב

יקנעם: נלחמים בהתרבות חתולי הרחוב

עיריית יקנעם יצאה למבצע סירוס ועיקור חתולי רחוב בהשקעה של 160 אלף ₪. הוטרינר העירוני: “מדובר בהליך כירורגי שנעשה בהרדמה מלאה ללא גרימת סבל לחתול, בסיומו החתול מסומן על ידי קטימת אוזן ומחוסן כנגד מחלת הכלבת”.

בעוד ברשויות אחרות משתמשים באמצעים קשים על מנת לצמצם את אוכלוסיית בעלי החיים, ביקנעם החליטו לצאת למבצע עיקור וסירוס של חתולי רחוב במטרה לווסת את הריבוי הטבעי שלה. המבצע עליו החל בשבוע שעבר ויימשך כחודשיים ימים, ובמהלכו יעוקרו ויסורסו אלף חתולים ברחבי העיר. עלותו הכוללת של המבצע נאמדת בכ- 160 אלף ₪, כאשר מחצית מן הסכום תשקיע העירייה מתקציבה, ואת המחצית השנייה יממן משרד החקלאות. עלות סירוס/עיקור כל חתול נאמדת בכ- 200 ₪ כאשר גם כמות העיקורים משפיעה על המחיר.

חתולי רחוב
יעקרו את החתולים. צילום: David Corby

במסגרת המבצע יילקחו החתולים ממקומות שונים בריכוזי חתולים ברחבי העיר לפרק זמן של 24-48 שעות ובמהלכם הם יחוסנו כנגד כלבת, יעוקרו, ולאחר מכן יוחזרו לאותו מקום בדיוק ממנו נלקחו. בעליהם של חתולי בית מתבקשים לסמן באמצעות קולר את חתוליהם ולמנוע את יציאתם ללא השגחה בתקופה זו. מטרת המבצע הינה למזער את סבלם של החתולים הכרוך בחיי הרחוב והקטנת מספרם במקומות בהם הם יכולים להוות מפגע הגייני או סביבתי. העירייה בדקה ומצאה שעיקור וסירוס חתולים הינה דרך מקובלת, מומלצת ומבורכת, הן על ידי משרד החקלאות, והן על ידי מרבית הווטרינרים. ככלל, העיקור והסירוס אינו גורם סבל לחתולים, והוא תורם לאיכות חייהם. עיקור חתולים מונע גם בעיות רפואיות אחרות, וחשיבותו רבה גם מבחינת רווחתם של כלל החתולים מאחר ורבים מהם חסרי בתים ועקב כך הם גוועים ברעב, או נפגעים בתאונות דרכים, ועוד.

ראש העיר, סימון אלפסי: “חתולי הרחוב הולכים ומתרבים באופן חסר כל פרופורציה והם מהווים מטרד לתושבי היישוב. לצערי, החתולים גם חיים באיכות חיים נמוכה, ולרוב כשאין מי שיאמץ אותם הם גוועים ברעב או נפגעים כתוצאה משוטטות. העובדה שכל גורמי הבריאות ואנשי המקצוע ממליצים על עיקור/סירוס, מעידה על חשיבותו. אני שמח שמצאנו תקציב להובלת הפרויקט. באמצעות המבצע גם נשמור על בריאות החתולים, וגם נמשיך להעניק איכות חיים טובה מאוד לתושבי העיר”.

הווטרינר העירוני, ד”ר אריה סאבו: “אני שמח לקחת חלק בצירוף יוקנעם לרשויות רבות במדינה אשר פועלות ועושות למען אוכלוסיית החתולים המשוטטים שבתחומן. מטרת המבצע היא לשפר את איכות החיים של התושבים בעיר, יחד עם שיפור איכות חייהם של חתולי הרחוב. מדובר בהליך כירורגי שנעשה בהרדמה מלאה ללא גרימת סבל לחתול, בסיומו החתול מסומן על ידי קטימת אוזן ומחוסן כנגד מחלת הכלבת”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter