באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: ניצולי שואה חגגו בר מצווה בכותל המערבי

יקנעם: ניצולי שואה חגגו בר מצווה בכותל המערבי

ביום מרגש עד דמעות חגגו 15 ניצולי שואה בכותל המערבי טקס בר מצווה ייחודי ומיוחד שבסופו גם קיבלו ספר תורה קטן. ראש העיר, סימון אלפסי “רגע מרגש שהעביר בי צמרמורת”

ניצולי שואה תושבי יקנעם אשר לא זכו לחגוג בר מצווה עקב המלחמה חגגו השבוע בר מצוה בכותל המערבי. היום החל בהגעת אוטובוס ובו חתני השמחה ובני משפחותיהם לרחבת הכותל המערבי ושם חולקו כולם לשתי קבוצות. קבוצה אחת שכללה את ניצולי השואה, וקבוצה שנייה שכללה את המלווים והאורחים. קבוצת ניצולי השואה ערכה סיור במרכז “שרשרת הדורות” במנהרות הכותל, ועם סיומו חיכתה להם הפתעה מרגשת ביותר עם צאתם לרחבת הכותל המערבי שם נפגשו עם חיילי צה”ל שהצדיעו להם כשהכל נעשה בשירה, נגינה ובליווי כליזמרים. בזמן זה הקבוצה השנייה סיירה במקום אחר במנהרות הכותל.

ניצולי שואה
סימון אלפסי עם משפחות העולים לתורה. צילום: דוברות עיריית יקנעם

ברחבת הכותל הניחו הניצולים תפילין כשלחלקם זו הפעם הראשונה בחייהם וההתרגשות הייתה עצומה. הטקס בכותל הסתיים בשירת התקווה של הניצולים ובני משפחותיהם ביחד עם חיילי צה”ל. משם הגיעו כולם למתחם קשת וילסון שבמנהרות הכותל ונפגשו עם רב הכותל המערבי, הרב שמואל רבינוביץ’, נכנסו מתחת לטלית גדולה ועלו לתורה. אירוע הוצאת ספר התורה היה מרגש מאוד  והניצולים ניגשו אל הספר, חיבקו ונישקו אותו. משם המשיכו כולם לאולם ישיבת “אש התורה” לארוחת צהריים חגיגית במהלכה סיפרו הניצולים ובני משפחותיהם על התרגשותם מהיום המיוחד. בסיום הארוחה קיבל כל ניצול שי ספר תורה קטן ותעודת בר מצווה.

פרויקט טקס  בר מצווה לניצולי שואה נערך בחסות הקרן למורשת הכותל. הפרויקט נערך בפעם הראשונה ביקנעם והוא הובל ע”י מחלקת הרווחה כשהכוונה היא להמשיך ולהפעיל אותו גם בשנה הבאה במטרה לאפשר לאותם ניצולים שלא יכלו השנה לציין את הטקס לעשות זאת.

ראש העיר, סימון אלפסי: “לראות את ניצולי השואה שעברו כל כך הרבה בחייהם מניחים תפילין ומתחברים ליהדותם זה רגע מרגש שהעביר בי צמרמורת. היום הזה כולו הוא יום מכונן ומיוחד במינו, ואנשים יצאו מכאן עם עיניים בורקות וזוהרות. אני מברך בראש ובראשונה את הניצולים בבריאות ואושר, ואת כל מי שהוביל את היום המיוחד הזה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter