באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: נחנך קטע שביל אופניים מפארק נחל קרת ועד למושבה

יקנעם: נחנך קטע שביל אופניים מפארק נחל קרת ועד למושבה

אלפסי: בתוך כשנתיים ניתן יהיה להגיע ברכיבה על אופניים מכל מקום בעיר לתחנת הרכבת “יקנעם – כפר יהושע”

חניכת שביל אופנים web2

עיריית יקנעם ממשיכה לחנוך שבילי רכיבה על אופניים ושבילי הליכה ברחבי העיר, ובשבוע שעבר נחנך קטע שביל רכיבה על אופניים ושביל הליכה יפיפה מפארק נחל קרת ע”ש ראש הממשלה מנחם בגין ז”ל ועד למושבה. השביל החדש נקרא “שביל החלב”, ואורכו הוא כ: 700-600 מטרים. עלות עבודות השביל נאמדת בכ- 770 אלף ₪, ובמסגרת העבודות נעשה ביצוע סלילת שבילים, החלפת קרקע, הצבת תאורה סולארית, אבני דרך, פינות ישיבה טבעיות, הוספת גשרון חומה נחל לכיוון שטחי מרעה ועוד. השביל פתוח לרווחת והנאת התושבים באופן קבוע.

טקס חנוכת השביל התקיים בצל מגבלות הקורונה. על אף המצב לעירייה היה חשוב לחנוך את השביל בשל החשיבות שהיא מייחסת לעשיית ספורט בכל תקופה. ראש העיר, סימון אלפסי בירך ואמר שאנו ממשיכים בעשייה למען התושבים ומאוד שמחים לחנוך קטע שביל רכיבה על אופניים וקטע שביל הליכה, והוסיף שקטע השביל החדש הוא חלק ממדיניות לרשת את כל העיר ברכיבה על אופניים. בהקשר לכך סיפר אלפסי שבעירייה כבר עובדים על הקמת שביל עד לתחנת הרכבת “יקנעם – כפר יהושע”, ושהוא מאמין שתוך כשנתיים ניתן יהיה להגיע ברכיבה על אופניים מכל מקום ביקנעם לתחנת הרכבת. לאחר הדברים התכבדו ראש העיר, סגניו וחברי מועצת העיר בהסרת הלוט ובגזירת הסרט. קבוצת אופניים מהמועדון של רונן צנר  חנכה את השביל באופן רשמי.

בשל ההגבלות עקב הקורונה הטקס היה מצומצם וקצר, והוא התקיים במעמד ראש העיר, הסגנים אורי שמואל, רומן פרס ודני סירי, חברי מועצת העיר אילנה פינטו ואליהו פרופסורסקי, מנכ”לית העירייה, מספר מנהלי מחלקות וקבוצת אופניים קטנה שהיא משפחה ומהווה קפסולה שחנכה את הרכיבה בשביל.

ראש העיר יקנעם, מר סימון אלפסי:

“שמחים ונרגשים לחנוך עוד שביל רכיבה והליכה. חנוכת השביל החדש לרווחת התושבים היא חלק ממדיניות שלי ושל העירייה לעידוד ספורט בטבע, וכן לשמור על יקנעם עיר ירוקה. העירייה משקיעה משאבים רבים ברישות העיר בשבילי רכיבה על אופניים והליכה רגלית כיאה לעיר ספורט בטבע. אני מודה  למינהל הנדסה ולכל מי שתרם להובלת הפרויקט. ברחבי העיר יש כ- 15 קילומטרים של שבילי רכיבה ואנו נמשיך לסלול ונחבר את כל העיר באמצעות רכיבה על אופניים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter