באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: נוכחות משטרתית מוגברת בעיר בעקבות דרישתו של אלפסי

יקנעם: נוכחות משטרתית מוגברת בעיר בעקבות דרישתו של אלפסי

בעקבות גל הפריצות ביקנעם נפגש ראש העיר, סימון אלפסי, עם מפקד מחוז הצפון במשטרה, ניצב רוני עטיה ודרש ממנו לפעול בצורה נמרצת בעיר. השניים הסכימו כי יש לקדם הקמת תחנת משטרה בעיר.

גל הפריצות בתקופה האחרונה לבתים בעיר יקנעם הביא את ראש העיר סימון אלפסי לדרוש ממפקד מחוז הצפון במשטרה ניצב רוני עטיה לפעול בצורה נחרצת כנגד התופעה ולפעול באופן מיוחד על מנת לצמצם ככל האפשר את התופעה.  בשיחה בין השניים  סיפר ראש העיר למפקד המחוז על תחושת חוסר הביטחון של התושבים בעקבות מקרי הפריצות ואמר לו שאסור בשום פנים ואופן שמצב זה יימשך. מפקד המחוז הודיע לראש העיר שהוא  יקיים במהירות הערכת מצב עם כל גורמי המשטרה ויעדכן אותו בכל ההתפתחויות.

למשטרה יש מחסור בכוח אדם
יקנעם, סובלת ממכת פריצות. צילום: רונן צומר

מפקד המחוז הסביר לראש העיר גם שהוא מבין את המצוקה והסביר לו שהמשטרה נמצאת במצוקת כוח אדם גדולה. בסיכום אותה שיחה סיכמו השניים  לשתף פעולה ולפעול מיידית כנגד התופעה, ומאז ובמשך כבר כשבועיים מתגברת המשטרה את פעילותה ביישוב וכל ערב מפטרלות ביישוב 3-4 ניידות כל הלילה ועימם תוספת גדולה של שוטרים, אנשי מג”ב, יס”מ ובילוש שמפטרלים ומקימים מחסומים.

במהלך אותה שיחה ראש העיר גם הדגיש בפני מפקד המחוז את הצורך ההכרחי בהקמת תחנת משטרה ביקנעם שתוכל להתמודד במהירות וביעילות עם כל הבעיות, ומפקד המחוז אמר שלאור פתיחת כביש 6 ובמיוחד הפעילות העמוסה בכביש 70, וכן כל שטחי המועצה האזורית מגידו הוא מבין את הצורך בהקמת תחנת משטרה ביקנעם. השניים סיכמו שעכשיו לאחר שהוקמה ממשלה והשר לביטחון פנים ממשיך בתפקידו, ראש העיר ימשיך את הדיאלוג עימו בדרישה לקיים את ההבטחה שניתנה לו ולהקים תחנה ביקנעם, ולשם כך הוא ייפגש איתו ויסביר לו על הבעיה והמצוקות ביישוב. יצוין כי לתחנה כבר הוקצה שטח והיא צפויה לקום במנסורה.

ראש העיר סימון אלפסי “אני שמח שבהמשך לשיחתי עם כל הגורמים הרלבנטיים המשטרה לקחה אחריות ושיש נוכחות מוגברת של המשטרה, מג”ב, יס”מ ואנשי בילוש בכל רחבי היישוב, ושרואים את התוצאות בשטח.  אני מבין את מצוקת כוח האדם של המשטרה, אולם לא אסכים שזה יבוא על חשבון ביטחון התושבים. במטרה לסייע למשטרה עם מצוקתה העמדנו לרשותם פקחים עם שני רכבים והם יסייעו בפעילות השוטפת בלילות. אני אמשיך לפעול ולעשות כל אשר על ידי על מנת לסייע למשטרה לפעול בנחישות ולצמצם ככל האפשר את בעיית הפריצות ולהעניק ביטחון לתושבי העיר.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter