באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: מתקשים באנגלית

יקנעם: מתקשים באנגלית

לימודי האנגלית בתל”ן (תכנית לימודים נוספת) בבית הספר תדהר בוטלו לאחר שחלק מהתלמידים לא הגיעו וחלק נוסף פשוט הפריע בשיעורים. ההורים דורשים תגבור באנגלית. משרד החינוך: “אין בעיה של אנגלית בבית הספר”

תכתובת מיילים שהגיע לידי כתב YCOM מעלה כי בתכנית התל”ן (תכנית לימודים נוספת) באנגלית הפועל בבית הספר תדהר שביקנעם שרר כאוס ולכן התכנית בוטלה. בשלב זה עדיין לא ידוע איזה נושא, אם בכלל, ילמד במקום אנגלית. מהמיילים עולה כי חלק ניכר מהתלמידים לא הגיעו אל השיעורים וחלק הפריעו בהם באופן שיטתי כשמורי התל”ן לא הצליחו להשתלט על הכיתות. למרות הביטול, הורי שכבת ד’ שוקלים להמשיך את התכנית באופן עצמאי. יש לציין כי על התל”ן משלמים ההורים בנפרד.

תל"ן
בית ספר תדהר. צילום: רונן צומר

תכתובת המיילים החלה בהודעה של הנהגת ההורים אל הורי התלמידים: “לידיעתכם הופסקו שיעורי התלן באנגלית משבוע שעבר לכיתות ד-ו. מהנתונים הבאים שעלו בהנהגת הורים, ישנם הורים בשכבות שונות אשר אינם רואים שיעור זה כחלק ממערכת הלימוד ומשדרים זאת לתלמידים וחלק מהתלמידים הלכו הביתה או פשוט טענו מול המורה מהתל”ן שהוא הולך כי השיעור לא חובה- או לחילופין הפרעה בשיעורים. בית ספר לא אכף מבחינת משמעת שיעורים אלה. המורים של התלן לא הצליחו בחלק מהשיעורים לעמוד מול כיתה של 30 תלמידים, מאחר והם רגילים לעבוד בקבוצות קטנות”.

בתגובה ענה אחד ההורים: ” לדעתי הנושא לא צריך להיות “כן לתלן” או “לא לתלן”. הבעיה זה “אנגלית”, במיוחד בכיתה של ילדנו. רק בכדי להזכיר: בשנה שעברה ביה”ס ביטל ,ללא פיצוי לילדנו, כמות האדירה (כרבע לפי ספירה שלי !!!) של שעות לימוד אנגלית. וכתוצאה מכך כל הכיתה נמצאת בפיגור ביחס לתוכנית הלימודים. לכן ביה”ס (בתמיכה  של הועד) חייבים למצוא פיתרון ראוי בכדי לאפשר לילדנו להשלים את הפער הנוצר. אם מסיבה כלשהי התלן באנגלית לא תורם למטרה זאת אזי צריך למצוא דרך אחרת. למשל להוסיף שעת אנגלית נוספת במערכת השבועית. לדעתי המורה הנוכחית – מצוינת”.

אם נוספת אמרה השבוע: “המנהלת החדשה של בית הספר היא מצוינת. לדעתי היא זיהתה שיש בעיה באנגלית ומנסה לפתור אותה. הפתרון של התל”ן לא עבד אבל אני שמחה שהיא לא מתעלמת מהבעיה”

דובר משרד החינוך, דוד גורלי: “תל”ן , תכנית לימודים נוספת היא תכנית מרצון וההשתתפות בה איננה חובה אלא על בסיס  וולונטארית ובמימון ההורים. כאמור , אין חובה לקיימה ואין חובה להשתתף בה. רמת ידיעת האנגלית של תלמידי בית הספר איננה נופלת או שונה , באופן משמעותי  מזו של שאר בתי הספר”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter