באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: מתגייסים לסיירת

יקנעם: מתגייסים לסיירת

 במסגרת פרויקט ‘עיר ללא אלימות’ תחל לפעול בקרוב סיירת הורים בעיר שתפקידה יהיה להסתובב במקומות המפגש של בני הנוער. אלפסי: ” אני מודה להורים שמשקיעים מזמנם ומתנדבים לטובת הנוער שלנו”.

פרויקט ‘סיירת הורים’ ביקנעם תופס תאוצה ועד כה נרשמו כ- 20  הורים להתנדבות בפעילות הסיירת שצפויה להתחיל  בקרוב ברחבי היישוב, בפארקים, בגינות ציבוריות, ובכל מקום שיהיו בו ריכוזי נוער. עיקר פעילותה של הסיירת יתקיים בעיקר בסופי שבוע ובמהלך החופש הגדול וחופשות החגים של תלמידי בתי הספר. פעילות סיירת ההורים היא חלק מתכנית ‘עיר ללא אלימות’ שמקודמת ביקנעם. עד כה נערכו שני ערבי חשיפה וערב נוסף לגיוס הורים מתנדבים יתקיים ביום חמישי הבא.

סיירת הורים
אלפסי עם פסחוביץ’ ומנהלת ‘עיר ללא אלימות’, אפרת נל. צילום: דוברות עיריית יקנעם

רכז התכנית, משה פסחוביץ’ (42) מיקנעם שגויס לתכנית לפני שלושה חודשים שימש בעבר כסגן יו”ר ועד הנהגת  ההורים בבית הספר ‘דליות’ ויש לו שני ילדים שעדיין לומדים בבית הספר. פסחוביץ  חי את הסיירת ונושם אותה. הוא מספר על הפעילות שנעשית וזו הצפויה בעיניים בוהקות ומעיד מניסיונו שביקנעם יש נוער מצוין שמותר לו להיות בכל מקום, ותפקיד הסיירת בשיתוף כל שאר הגורמים הינו לייצר סביבה בטוחה בעבורו. פסחוביץ מדגיש שהמטרה של מתנדבי הסיירת היא להסתובב בכל רחבי היישוב ולהתערבב עם בני הנוער, לשבת איתם ולנהל עימם דו שיח על כוס קפה ומאפה, לשמש בעבורם אוזן קשבת, לשמוע על צרכיהם ולפעול ליישומם במידת האפשר. פסחוביץ מייחס חשיבות עצומה להתנדבותם של הורים לסיירת ומדגיש שיש הבדל עצום כאשר אדם מבוגר בעל סמכות ניגש לדבר עם בני נוער, לעומת שוטר שעושה זאת. פסחוביץ גאה מאוד ברצון לקחת חלק ובדף הפייסבוק של הסיירת שנפתח רק לאחרונה וכבר עבר את רף 500 החברים.

ההורים המתנדבים לסיירת יקבלו הכשרה מקיפה הכוללת 5-6 מפגשים ובהם ישמעו הרצאות מפי גורמים מקצועיים בנושאים שונים, ילמדו כישורי שיח, וכן להתמודד עם מאפייני גיל ההתבגרות, ועזרה ראשונה, ועוד. ההורים ייצאו להתנדבות בקבוצות של 3-4 הורים במשמרת פעם בחודש.

ראש העיר, סימון אלפסי: “פעילות הסיירת הינה חיונית, חיובית ומבורכת. ביקנעם יש נוער איכותי מוביל, ואנו רואים זאת בפרמטרים רבים וביניהם הצטיינות בלימודים, גיוס לצה”ל, הובלת ערך ההתנדבות ועוד, ואנו נפעל למענו ולמען מימוש צרכיו. אני מודה להורים שמשקיעים מזמנם ומתנדבים לטובת הנוער שלנו”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter