באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: משבר קואליציוני מאיים על אלפסי?

יקנעם: משבר קואליציוני מאיים על אלפסי?

שלוש סיעות קואליציה התאחדו לסיעה אחת בת ארבעה חברים אשר החרימה את ישיבת המליאה אשר עסקה בעדכון האוטומטי של הארנונה. ‘יקנעם הצעירה’ התאחדה עם הסיעות הדתיות.

שיתוף פעולה בין שלוש סיעות מאיים על יציבותה של הקואליציה ביקנעם. הביטוי הראשון לשיתוף הפעולה הנ”ל היה בישיבת הארנונה בה מצביעים על העדכון האוטומטי אותו דורש משרד הפנים כשחברי סיעות ‘יקנעם הצעירה’, ‘הבית היהודי’ ו’ישי’ החליטו להעדר מהישיבה.

יקנעם
יאיר פרימן, הצעירים התאחדו עם הדתיים.

לדברי נציגי שלוש הסיעות, הם הקימו סיעה מאוחדת ובמקרה כזה מדובר למעשה בסיעה הגדולה בעירייה, המונה ארבעה חברים. במקרה שהסיעה המשותפת תחליט לפרוש מהקואליציה יווצר מצב בו לאלפסי יש רוב זעום של שבעה חברי קואליציה מול שישה חברי אופוזיציה, מצב איתו אלפסי לא התמודד מעולם. יש לציין כי שיתוף הפעולה החל בחבירה של סגן ראש העיר, דני סירי מסיעת ‘ישי’ אל חבר המועצה, אברהם איבגי מ’הבית היהודי’. השניים החליטו לשתף פעולה ולהקים סיעה משותפת בשל האינטרסים המשותפים בענייני דת ובנסיון להשיד הישגים עבור הציבור הדתי.

סגן ראש העיר, דני סירי: “לי ולאברהם איבגי יש את אותם אינטרסים, אותה השקפת עולם ואותה המטרה שזה נושא היהדות אז במקום שאני אמשוך לכיוון אחד והוא לכיוון אחר, אנחנו עובדים על אותם הנושאים. אני חושב שכמה שיותר נתאחד כך יהיה יותר טוב, מה הפירוד ביננו נותן?” לגבי היחסים עם ראש העיר אמר סירי “אין לנו בעיות מיוחדות עם סימון. מה שכן יש זה בטל בשישים”

חבר המועצה, אברהם איבגי: “אני ודני לא זזים אחד בלי השני. עשינו חשבון פשוט, אני נאבק בשביל הדת וכך גם הוא והאיחוד יאפשר לנו להשיג יותר”. לגבי היחסים עם אלפסי אמר איבגי “יש לנו כמה ויכוחים, ביקשנו כמה דברים וזה לא הסתדר. זו פוליטיקה, עושים קצת שרירים אבל הסעיפים שבמחלוקת הם לא בשמים”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter