באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: מרחיבים את טיילת היער-יער אליקים

יקנעם: מרחיבים את טיילת היער-יער אליקים

טיילת היער מורחבת בימים אלו ב-500 מטרים נוספים כאשר בשלב הבא היא תורחב בעוד 500 מטרים. אלפסי: ” הטיילת מוסיפה לאיכות החיים הגבוהה ביישוב.”

חודשיים בלבד לאחר חנוכת שלב א’ של טיילת היער – יער אליקים  ופתיחת המקום לרווחת התושבים, ממשיכים בעיריית יקנעם ובקק”ל לעבוד במרץ וכבר עובדים על שלב ב’ של הטיילת הכולל הכשרת קטע נוסף.

יער אליקים
טיילת היער. צילום: דוברות עיריית יקנעם

אורך חלקו השני של הטיילת הוא כ- 500 מטרים והוא יצטרף לשלב א’ שאורכו קילומטר וחצי. עבודות שלב ב’ נמצאות בעיצומן כשהמטרה היא ליצור רצף טיילותי של שבילי הליכה ורכיבה על אופניים להנאת התושבים ויצירת מרחב אידיאלי לזמן פנאי איכותי ומשובח. העבודות במקום צפויות להימשך  כשלושה חודשים והן תלויות גם במזג האוויר החורפי. עלות עבודות שלב זה הינו כמיליון ₪.

טיילת היער – יער אליקים נחשבת כיום לאחת הטיילות המובילות ביותר ביקנעם.  אורכה הסופי של הטיילת הוא כ- 2.5 ק”מ וביקנעם כבר עובדים על השלב השלישי והאחרון של הטיילת שיכלול את המשכה ב – 500 מטרים נוספים עד רחוב הירדן. הטיילת בנוסף ליתרונותיה הרבים כמקום בילוי זמן פנאי לכל המשפחה, מהווה גם חיץ בין היער לבין בתי התושבים, דבר שהוא חשוב מאוד לאור הלקחים שהופקו לאחר השריפה בכרמל. הטיילת מעניקה למשתמשים זמן פנאי בטבע הכולל אפשרות לעשיית ספורט כגון: הליכה, ורכיבה על אופניים ובכך לקיים אורח חיים בריא ופעיל שהוא אחד מהיעדים העירוניים ביקנעם ובמערכת החינוך החל מגיל צעיר מאוד.

ראש העיר סימון אלפסי: “טיילת היער נחנכה רק לפני חודשיים בלבד ובזמן הקצר הזה היא הפכה למקום פנאי מועדף על רבים מתושבי העיר, והיא מוסיפה לאיכות החיים הגבוהה ביישוב. טיילת היער נמצאת באחד המקומות היפים ביותר ביקנעם והיא משרתת את תושבי העיר כולם. יקנעם היא עיר של ספורט וטבע ואפשר בהחלט לומר ‘ספורט בטבע’, והשילוב הזה הוא שילוב מנצח”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter