באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: מקום ראשון בגיוס לצה”ל

יקנעם: מקום ראשון בגיוס לצה”ל

נתוני הגיוס לצה”ל שהתפרסמו בשבוע שעבר הציבו את יקנעם במקום הראשון מבין כל ערי ישראל ובמקום השני בציון המשוקלל. אלפסי: “במילה אחת גאווה. בשתי מילים גאווה אדירה”

העיר יקנעם נמצאת במקום ה-1 בגיוס בנים לצה”ל, ובמקום ה-2  המשוקלל בין כל ערי ישראל, כך עולה מנתוני הגיוס לצה”ל שהתפרסמו בסוף השבוע שעבר. מדובר בנתוני הגיוס לצה”ל של ילידות וילידי שנתון 1993 שהציג צה”ל אשר מהם עולה כי בני יקנעם הגיעו לראש הרשימה וקטפו את המקום הראשון באחוזי הגיוס לצה”ל בין כל ערי מדינת ישראל עם ממוצע של 93.3%. בשקלול הממוצע הכללי אשר כולל שיעורי גיוס, מיצוי ללחימה ומיצוי לקצונה דורגה יקנעם במקום השני עם ממוצע של 82.1%, רק 1.5% פחות ממודיעין שמעליה. בכך משלימים בני יקנעם עלייה מדהימה של 25 שלבים מן השנה שעברה, נתון שאין לו אח ורע בשום יישוב אחר.

מנתוני גיוס בנות העיר עולה כי הבנות נמצאות במקום ה– 16 המכובד בין כל ערי ישראל עם שיעור גיוס של 78.7% וציון משוקלל של 77.9%. נתון זה מתעצם יותר לנוכח העובדה ש- 82.6% מהבנות שהתגייסו עשו זאת לשירות משמעותי, קרי קצונה או תפקיד אותו מגדיר צה”ל כתפקיד משמעותי.

גיוס לצה"ל
אורט אלון, חינוך לערכים. צילום: רונן צומר.

נתוני הגיוס לצה”ל כוללים את ציון הגיוס – ציון המורכב משלושה פרמטרים: שיעור הצעירים ביישוב המתגייסים לצבא (50% מהציון הכולל), מיצוי לקצונה (25% מהציון הכולל), ומיצוי ללחימה בקרב הגברים או שירות משמעותי בקרב הנשים שהוא להגדרת צה”ל תפקיד שאינו מינהלי (25% מהציון הכולל).

ביקנעם בירכו כמובן על הנתונים המצוינים. ראש העיר, סימון אלפסי אמר שלצד האיכות הרבה של צעירות וצעירי העיר, ההשקעה  העצומה בחינוך ובחינוך לערכים מוכיחה את עצמה שנה אחר שנה שעה שהמערכת כולה מתגייסת למען כל תלמידה ותלמיד, ולכך תרומה רבה שגדלים כאן דורות של צעירים מצוינים וערכיים כאחד.

העיר יקנעם הפכה בשנים האחרונות לעיר גיוס מובילה בכל פרמטר ובכל קנה מידה, הן בשירות לסדיר, הן בשירות למילואים, והן בגיוס לקצונה ולתפקידי לוחמה. לאור נתוני הגיוס המצוינים לאורך השנים מוזמן דרך קבע ראש העיר סימון אלפסי למפגש של 30 הערים המצטיינות בגיוס עם ראש אכ”א. בנוסף להצטיינויות הללו בנות ובני היישוב מתגייסים דרך קבע לכל החיילות וליחידות הכי המובחרות, וליישוב כל שנה נציגים בטקס הענקת אות נשיא המדינה והרמטכ”ל לחייל המצטיין ביום העצמאות.

ראש העיר, סימון אלפסי: “במילה אחת גאווה. בשתי מילים גאווה אדירה. זו תחושה עילאית לראות את בני ובנות הנוער הנפלאים שלנו שמובילים ומצטיינים ומתגייסים להגנה על המדינה ולשירות משמעותי. יקנעם מהווה כבר מספר שנים מודל לחיקוי בהרבה תחומים להרבה יישובים, וגם לגיוס. להיות במקום הראשון מעל ערים  שתופסות כמעט כל שנה את המקומות הראשונים כגון: נס ציונה,  הוד השרון, רעננה, ראש העין, יהוד, ועוד  רק מוכיח יותר ויותר כמה הצעירים שלנו איכותיים, מצוינים ותורמים לחברה. התברכנו במערכת חינוך מצוינת שלצד חתירה להישגים מחנכת להתנדבות ולתרומה לקהילה והתוצאות בהתאם. אני מברך את החבר’ה האלה ואת הוריהם על חינוך למופת, וכמו שאני תמיד אומר אשרי העיר שאלו הם בני ובנות הנוער שלה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter