באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: מסדר כנפיים

יקנעם: מסדר כנפיים

תנועת הנוער ‘כנפיים של קרמבו’ המשלבת ילדים עם צרכים מיוחדים, חגגה מסדר כנפיים במהלכו ניתן אות כבוד גם לראש העיר, סימון אלפסי. אלפסי: “הצוות החונך עושה עבודה מצוינת ובאהבה ענקית”. 

כנפיים של קרמבו
אלפסי עם אחת מחניכות התנועה. צילום: דוברות יקנעם.

כ-110 פעילי  סניף יקנעם מתנועת הנוער ‘כנפיים של קרמבו’– תנועת הנוער היחידה מסוגה, המשלבת ילדים ובני נוער עם ובלי צרכים מיוחדים חגגו את “מסדר הכנפיים” המסורתי של התנועה, במעמד ראש העיר, סימון אלפסי, מנהלת המחלקה לחינוך מיוחד וטיפול בפרט, שרי סולומון, מנהלת מחלקת הנוער מור כהן, רכזים, חונכים, הורים, ומעל כולם החניכות והחניכים. רגע השיא בטקס החגיגי היה כשאופק ששון מרכזת החונכים בסיוע אחת החניכות העניקו לראש העיר סימון אלפסי, יקיר קרמבו ותיק, וחלק מהמשפחה הגדולה של התנועה כבר שנים רבות, את ‘אות כפיר’ – (ע”ש החניך הראשון בקרמבו) שהוא סמל החזון של התנועה. סמל זה מציין תחילת תקופה בה יעברו החניכים והחונכים את מערך “מורשת” בנושא הערכים שמובילים את התנועה – אני שייך, אני יכול, אני מוביל, אני חבר, אני אוהב, אני ישראלי.

במהלך המסדר המרגש הוצג השיר “אני ואתה נשנה את העולם” בשפת הסימנים אותו הכינו מראש פעילי הסניף. המוזמנים שהתרגשו מהביצוע המיוחד נעמדו על רגליהם בניסיון ללמוד את שפת הסימנים המיוחדת כמחווה לילדיהם שבסניף. האירוע המשיך עם השיר “עודני ילד” בביצוע קבוצת חניכים, שניכר היה כי למרות גילם הצעיר הוכנו למעמד בהרבה אהבה וסובלנות.

ראש העיר, סימון אלפסי: ” אני שמח ונרגש כל פעם מחדש להגיע ולראות את חניכות וחניכי התנועה. להיות לידם, להרגיש את החום והאהבה ולראות כמה הם מאושרים, זה שווה כל דבר. אני אוהב אותם. שמה של תנועת ‘כנפיים של קרמבו’ ביקנעם הולך לפניה בכל מקום, וסניף יקנעם הוא אחד המובילים בארץ. הסניף כאן הוא משפחה אחת גדולה. הצוות החונך עושה עבודה מצוינת ובאהבה ענקית. אנו נחפש עוד דרכים על מנת להעניק עוד לבני נוער בעלי צרכים מיוחדים, וגם נפעל כדי שבעתיד נוכל לשלבם במקומות עבודה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter