באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: מסביב לעמק ולגליל מבלי לצאת מהכיתה

יקנעם: מסביב לעמק ולגליל מבלי לצאת מהכיתה

תלמידי המגמה לעיצוב גרפי ב’אורט אלון’ ערכו סיור וירטואלי במפעל אלומיניום הממוקם בכרמיאל. אלפסי ” וחשוב מאוד שנשתדרג כל הזמן ונתאים את עצמנו תמיד ליום המחר”

תלמידי המגמה לעיצוב גרפי בתיכון אורט אלון יקנעם  קיימו סיור מיוחד במינו ויוצא דופן כאשר סיירו במפעל “קליל” בכרמיאל ואף שוחחו עם נציג המפעל, וכל זאת מבלי לצאת לשנייה אחת מהכיתה, לעבור את כל הדרך, ולעמוד בפקקים. במהלך השיעור השתמשו התלמידים בתוכנתGoogle Earth   ובדקו היכן נמצא המפעל, ובסיור אווירי היישר מיקנעם הגיעו אל המפעל שמתמחה ביצירות אלומיניום שונות. לאחר הסיור הווירטואלי יצרו התלמידים קשר דרך תוכנת סקייפ עם עובד המפעל ועם נציג

סיור וירטואלי
סיור במפעל מבלי לצאת מהכיתה. צילום: דוברות עיריית יקנעם

קשרי הקהילה בקליל מר אילן גרין וזה ערך להם סיור במפעל ובמשרדו האישי במהלכו הסביר להם על תהליכי הייצור במפעל, קשרי הקהילה בין המפעל והסביבה, היותו של המפעל מפעל ירוק ועוד. בנוסף לכך, הציג אילן בפני התלמידים יצירות אלומיניום אמנותיות, ולתלמידים הסקרנים התברר שאילן הוא חובב אמנות מושבע ובעל נפש הרואה באלומיניום “הפגום” גם דברים נוספים. גרין הסביר לתלמידים שהיצירות נוצרו למעשה משאריות ופגמים בפס הייצור. בסיום ההסברים שאלו התלמידים את אילן בלייב שאלות רבות שהתבססו על המידע ששמעו ממנו, וכן על מידע שאספו מסרטונים מקדימים שראו במטרה ללמוד על הנושא ועל המפעל. התלמידים צפו בסרטונים המתארים בין היתר את תהליכי הפקת האלומיניום ועיבודו, ובסרטון על המפעל ועובדיו, בו גילו שמדובר במשפחה גדולה וותיקה עם עובדים שהם דור שני במפעל. בסיום השיעור הודו התלמידים לאילן על  החוויה המיוחדת, והנכונות לשיתוף פעולה עם בית הספר.

ראש העיר סימון אלפסי: “מדהים לראות את שיפורי הטכנולוגיה וכיצד היא משפיעה על אורחות חיינו. התלמידים למדו על המפעל, סיירו בו ודיברו עם נציג מטעמו וזאת מבלי אפילו לקום פעם אחת מכיסאם. העתיד נמצא בטכנולוגיה וחשוב מאוד שנשתדרג כל הזמן ונתאים את עצמנו תמיד ליום המחר, כי יום האתמול בפיתוחי הטכנולוגיה הוא כבר עבר רחוק. באורט אלון המחר הוא חלק בלתי נפרד כבר היום “

רכז תכנית תקשוב ומורה במגמת העיצוב ב”אורט אלון” גיל צורי: “קשרים, כישורים, ייזמות ושימוש נבון בטכנולוגיה, צריכים להיות בראש מעייני כל מורה. לא נוכל ואסור לנו להשאר מאחור! על כן- ניתן ליצור קשרים, ולתאם עם מפעלים דבר המאפשר לתלמידים הזדמנויות לחוות את הטכנולוגיה במיטבה”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter