באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: מיקום המצלמות יישאר חסוי

יקנעם: מיקום המצלמות יישאר חסוי

מיקומן של מצלמות האבטחה המוצבות בעיר יישאר חסוי וזאת על מנת שהחוליגנים לא ידעו היכן לא מוצבות מצלמות ויעבירו את פעילותם למקומות אלה. אלפסי: “אם נודיע איפה המצלמות, כל העבריינות והוונדליזם יעברו למקום אחר”.

חדשות YCOM: עיריית יקנעם מסרבת לגלות את מיקומן של מצלמות האבטחה שבעיר וזאת על מנת למנוע מצב בו הוונדליזם יעבור מהמקומות בהם מוצבות מצלמות למקומות אשר אינם מצולמים. עוד עולה מישיבת המליאה שנערכה לפני החג כי העירייה הציבה מספר מצלמות דמה על מנת שלא ניתן יהיה לדעת אילו מקומות מצולמים.

עיר ללא אלימות
רונן שפירא, רצה לדעת היכן ממוקמות המצלמות

כידוע ערים רבות בארץ החלו להציב בשטחיהן מצלמות אבטחה כחלק מהמאבק בוונדליזם ובפשיעה וזאת כחלק מפרויקט ‘עיר ללא אלימות‘ אשר לרוב גם מממן את המצלמות ואת מוקד האבטחה שהן דורשות. בחלק מהערים החליטו לפרסם את מיקום המצלמות אך בערים אחרות כדוגמת יקנעם, הוחלט להשאיר את מיקומן חסוי.

חבר המועצה, רונן שפירא אשר ביקש לדעת את מיקום המצלמות: “עיריית יקנעם כמו ערים רבות התקינה מצלמות ברחבי העיר. התנועה לחופש המידע טוענת כי יש עיריות שמציבות מצלמות ומסתפקות בהצבת שלטים באזורי הצילום אבל לא מפרסמות לציבור היכן ממוקמות המצלמות ומה הן מצלמות, לעומת זאת יש עיריות שכן מפרסמות את מיקומן המדויק של המצלמות באתרי האינטרנט שלהן. התנועה לחופש המידע טוענת כי זכות הציבור לדעת היכן מוצבות המצלמות ומה הן מצלמות בשם ההגנה על הפרטיות”.

ראש העיר, סימון אלפסי אמר בתגובה: “בערים שמפרסמות את מיקום המצלמות יש בין 500 לאלף מצלמות, כך שכמעט כל העיר מרושתת. לנו יש בסך הכל חמישה מוקדים עם 15 מצלמות ויש גם מקומות ששמים מצלמות דמה. אם נודיע איפה המצלמות, כל העבריינות והוונדליזם יעברו למקום אחר”.

מנכ”ל העירייה, יוסי מזרחי התייחס אף הוא לנושא: “העירייה מפעילה את פרויקט עיר ללא אלימות ובמסגרת הפרויקט קיים גם פרויקט רואה שמטרתו לעקוב אחרי הסדר הציבורי במוקדים שונים ברחבי העיר. אנו פועלים בהתאם הנחיות המשרד לבטחון הפנים בדבר יידוע הציבור באמצעות הצבת שלטים בסמוך לאתר המצולם. לו היה סבור המשרד לבטחון פנים כי יש הכרח בפרסום באמצעות אתר האינטרנט, חזקה שהיה מחייב זאת”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter