באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: מטען חבלה ברחוב הלילך

יקנעם: מטען חבלה ברחוב הלילך

האם יקנעם הופכת ליעד מועדף על גורמים עבריינים? שני נסיונות חיסול בשלוש החודשים האחרונים צריכים להדליק נורה אדומה אצל האחראים. כשהפעם הוטמן מטען חבלה לא הרחק מבית הספר אורנים. דובר המשטרה: “משטרת ישראל לוקחת את המקרה בחומרה רבה”

נסיון חיסול שני בתוך פחות משלושה חודשים בעיר יקנעם. מטען חבלה הוצמד הלילה אל רכב שחנה ברחוב הלילך הנמצא בשכונה הותיקה בעיר. זו אינה הפעם הראשונה בה גורמים פליליים מסכנים אזרחים תמימים אלא שהפעם נראה כי הוגדשה הסאה שכן לו המטען לא היה מתגלה, הוא היה עלול לפגוע בתלמידי בית הספר אורט אלון הסמוך. המטען התגלה ופוצץ בצורה מבוקרת על ידי חבלני המשטרה שהוזמנו למקום על ידי בעל הרכב. לא היו נפגעים אך לרכב נגרם נזק כבד. במשטרת עפולה פתחו בחקירת המקרה כשנכון לרגע זה ההתמקדות הינה במישור הפלילי ולא במישור הלאומני.

נסיון חיסול
ניידת משטרה. צילום: מעלה היצירה.

נראה כי יקנעם הופכת לאיטה לזירה נוספת בה מתקוטטים גורמים עבריינים על טריטוריה. כזכור, באוקטובר האחרון, נורה תושב העיר בזמן שעמד ברמזור ביחד עם חברתו ועוד קודם לכן שימשה העיר כמקום מקלט זמני עבור מיכאל מור אשר הורחק מנהריה.

יש לציין שכבר לפני מספר שבועות הוחלט על ידי שר המשטרה, יצחק אהרונוביץ’ להגדיל הן את נקודת המשטרה בעיר והן את  מצבת השוטרים וזאת לאחר לחץ כבר שהפעיל ראש העיר סימון אלפסי במשך זמן רב. אהרונוביץ’ החליט להגדיל את נקודת המשטרה ביישוב בכ: 7-10 שוטרים נוספים, כך שהיא תעמוד על 28 שוטרים. את הגדלת נקודת המשטרה עצמה תיקצב המשרד לביטחון פנים בכ- 400 אלף ₪. כאשר שני הנושאים הללו יתוקצבו כבר בשנת 2014 כשכבר עתה החלו שלבי הביצוע, ומכרז לקליטת השוטרים ותכנית העירייה להרחבת הנקודה כבר יצאו לדרך. בנוסף לאלו הוחלט גם שתחנת עפולה תעמיד ניידת שיטור נוספת לרשות יקנעם במשך 24 שעות ביממה. פעילות נקודת המשטרה המתוגברת תהיה בנוסף לפעילות השיטור המשולב ולפיקוח העירוני, וכל הגורמים יפעלו ביניהם בשיתוף פעולה.

דובר מרחב חוף במשטרה, משה וייצמן “משטרת ישראל לוקחת את המקרה בחומרה רבה. מדובר בנסיון חיסול במקום בו מסתובבים אזרחים והמשטרה תעשה הכל על מנת שהאזרחים יוכלו ללכת ברחוב בבטחה”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter