באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: מחכים למשיח

יקנעם: מחכים למשיח

חברי האופוזיציה ביקנעם זועמים על אמירותיו של אלפסי לפיהן הוא תומך בהקמת שדה תעופה ברמת דוד, ללא דיון במליאה וזאת למרות שלטענתו מדובר בדעתו האישית בלבד. חבר המועצה צחי דקל: “אם מועצת העיר תצביע כנגד עמדתו של אלפסי, חמור לבן יגיע כי הגיע המשיח”

מועצת עיריית יקנעם החליטה כי לפני קביעת עמדתה בנוגע לשדה התעופה המתוכנן ברמת דוד, יערך דיון ציבורי ביישוב והצבעה במליאת המועצה. החלטה זו באה לאחר שראש העיר, סימון אלפסי צוטט כמי שתומך בהקמת שדה התעופה, דבר אשר העלה את חמתם של חלק מתושבי העיר ושל חברי האופוזיציה שטענו כי ללא החלטה רשמית של המועצה, ראש העיר אינו יכול להביע עמדה שכן הוא אינו אדם פרטי אלא מייצג את כלל התושבים ביקנעם.

רמת דוד
צחי דקל, מחכה למשיח.

חבר המועצה, צחי דקל: “דעתו האישית של ראש העיר היא לא דעה פרטית וכולנו יודעים שבסופו של דבר היא שתקבע. מה גם שאם רוצים לקיים דיון ציבורי והתנגדות עתידית לשדה תעופה מול כוחות כל כך חזקים, עצם זה שראש העיר מופיע בעיתונות בריש גלי וכבר אומר את דעתו האישית, מוציא את הרוח מהמפרשים של כל המאבק הזה. אם מועצת העיר תצביע כנגד עמדתו של אלפסי, חמור לבן יגיע כי הגיע המשיח”

חברת המועצה, לאה פדידה: “מאוד פופוליסטי לקחת נושא ולא לבחון אותו מכל הכיוונים. אי אפשר לקבל החלטה או לקיים דיון כשחסר לנו מידע. על המאזניים יש את איכות הסביבה שנפגעת, יש גם את איכות החיים ואלה לא תמיד דברים שהולכים יחד ואנחנו צריכים להביא בחשבון את הכל. אנחנו צריכים לקבל את כל המידע על מנת לגבש עמדה כוללת”

ראש העיר, סימון אלפסי: קיימתי ישיבה עם ראשי הרשויות באזור על מנת לבדוק מהי המגמה הכללית וכיצד מעוניינים לפעול. לאחר שיהיה גיבוש של הנושא, אני אביא זאת לדיון בהנהלה ולאחר מכן במועצת העיר. הגיון צריך להיות מועיל ולא סתמי ולכן אינני רואה טעם לקיים כעת דיון בנושא. בשלב זה אין עדיין החלטת ממשלה ויש מספר אלטרנטיבות כשמדברים גם על חיפה ועל עכו. התמיכה שלי היא תמיכה אישית בלבד וכמובן שאם תתקבל במועצה החלטה אחרת, אהיה מחויב אליה”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter