באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: מחזור לפני הכל

יקנעם: מחזור לפני הכל

עיריית יקנעם הציבה השבוע 22 מיכלים למחזור זכוכית ברחבי העיר אשר הוצבו במרכזים מסחריים ובתי ספר. אלפסי: “ פרויקט איסוף מוצרי זכוכית הינו חלק מתהליך מתמשך ביקנעם“.

השבוע הוצבו  22 מיכלים לאיסוף זכוכית ברחבי יקנעם וזאת לאחר שהעירייה החליטה להרחיב את פעילותה למען איכות הסביבה. מיכלים אלה מתווספים לעגלה המיוחדת לאיסוף למכלים הסגולים ניתן יהיה להשליך כל צנצנת או מיכל זכוכית שאינם ברי פיקדון כמו: בקבוקי שמן זית, צנצנות קפה, צנצנות לריבה, מחית לתינוקות ועוד, ואלו יופנו למחזור. המתקנים הוצבו בשורה של מקומות ברחבי היישוב כשהם צמודים למכלי מחזור נוספים אחרים על מנת ליצור פינת מחזור מובילה. המכלים הוצבו במקומות מרכזיים כגון מרכז ביג, בתי הספר דליות, אורנים, ארזים, תדהר והדסים, פארק חופז, ובמקומות נוספים.

מחזור
מיכלי ההפרדה החדשים. צילום: דוברות יקנעם.

הצבת המכלים היא נדבך נוסף במכלול הפעילויות לטיפול בפסולת למחזור שנעשית ביישוב. ברחבי העיר פזורים מתקנים למחזור נייר, בקבוקים, בגדים ופסולת אלקטרונית. בעיר מובל גם פרויקט הפרדת פסולת לשני זרמים: רטוב ויבש.

ראש העיר, סימון אלפסי: “יקנעם ממשיכה להפריד ולהיות בחוד החנית בשמירה על הטבע והסביבה. ביקנעם המחזור הפך להיות אורח חיים. פרויקט איסוף מוצרי זכוכית הינו חלק מתהליך מתמשך ביקנעם בהיותה עיר ירוקה מובילה בישראל. כעיר ירוקה אנו שמחים ומחויבים לשמור על הטבע ועל משאביו לטובתנו ולטובת הדורות הבאים”.

מנהל אגף התברואה ואיכות הסביבה בעיריית יקנעם, יהודה הררי: “בכוונת אגף התברואה ואיכות הסביבה להרחיב בעתיד פעילות זו גם להפרדת אריזות שונות (כדוגמת קרטוני חלב, קופסאות שימורים ועוד וזאת במסגרת עם שת”פ עם תאגיד ת.מ.י.ר). פעילות זו מוכיחה כי יקנעם אשר חרטה על דגלה את המחויבות לשמירה על הטבע והסביבה, אכן מקיימת זו הלכה למעשה”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter