באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: מורים עם טאבלט של אתנה

יקנעם: מורים עם טאבלט של אתנה

חולקו טאבלטים מקצועיים לכל מורות המדעים בבתי החינוך היסודיים ביקנעם וזאת במסגרת תכנית ‘מחשב נייד לכל מורה’ של קרן ‘אתנה’. אלפסי: “הלימוד בטאבלט הוא יותר מעשי ויותר חוויתי”

מערכת החינוך ביקנעם ממשיכה להשתדרג ולהתקדם, ובמסגרת תכנית ‘מחשב נייד לכל מורה’ שמובילה קרן אתנה בשיתוף עם עיריית יקנעם, חולקו לכל מורי המדעים בטקס השקה מרשים, טאבלטים מקצועיים. המורים והמורות קיבלו ערכה שלמה שכוללת בנוסף לטאבלט גם תכנית השתלמות של 30 ש”ש שחוברה על ידי ‘אתנה’ ומשרד החינוך, וכן תמיכה טכנית ופדגוגית, הדרכה טכנית תפעולית על השימוש במערכת, וליווי במהלך השנה. אומדן כל ערכת תמיכה כזו עומד על למעלה  מ – 700 דולר. התכנית תמומן על ידי ‘אתנה’ ועיריית יקנעם.

הטאבלט שחולק הוא מסוג איינשטיין והוא כולל שמונה חיישנים פנימיים וחיצוניים. ביכולת משתמשי הטאבלט לערוך ניסויים מדעיים ולמדוד את הטבע סביבם. החיישנים  שחוברו לטאבלט יכולים למדוד אור, קול, קרינת UV, קצב לב, טמפרטורה, לחץ ועוד. ליכולות הללו חשיבות רבה מאחר והם מביאים  לשני יתרונות חשובים בולטים: האחד, מניעת הצורך בשימוש בכלי מדידה יקרים ומסורבלים לשם ביצוע ניסויים והדגמות, והיתרון השני הוא חוויה הלימודית שמעניק הלימוד דרך הטאבלט.

מחשב נייד לכל מורה
מורות המדעים במהלך הטקס. צילום: דוברות עיריית יקנעם.

במהלך הטקס הוענקה ליקנעם גם תעודה על השתתפותה בתכנית, וראש העיר סימון אלפסי זכה לשבחים על  נכונותו להיכנס לתכנית כבר בשלבה הראשון תוך דאגה לעמידה בכל הקריטריונים. יקנעם קיבלה גם ציון לשבח על כך שמהעיר הגיעה קבוצה גדולה. תכנית ‘מחשב נייד לכל מורה למדעים’ היא  פרי מיזם משותף של קרן ‘אתנה’ (יזמית תכנית ‘מחשב נייד לכל מורה’), הסתדרות המורים, משרד החינוך ועיריית יקנעם כשהמטרה היא להעצים את המורים למדע וטכנולוגיה בחינוך היסודי, להעלות את תחושת המסוגלות לקידום ההוראה והלמידה ועוד. התכנית משלבת שימוש בכלים טכנולוגיים, הוראה ולמידה, התנסויות ומיומנויות של המאה ה-21, והיא מאפשרת העצמת מקצוע המדע והטכנולוגיה, אוריינות במחשב וקידום הישגי הלומדים.

ראש העיר, סימון אלפסי: “אני שמח שמערכת החינוך היישובית שלנו ממשיכה להשתדרג ולהתקדם. יקנעם התברכה בצוותי הוראה משובחים והם אלו שמובילים את המערכת כולה ואת התלמידים להישגים. לימוד בטאבלט מעבר להיותו קידמה טכנולוגית, הוא יותר מעשי ויותר חוויתי, הן למלמד והן ללומד, ואנו נמשיך להוביל מערכת חינוך איכותית, מיוחדת ופורצת דרך”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter