באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: מוחל על כבודו ותובע

יקנעם: מוחל על כבודו ותובע

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי מתכוון להגיש תביעת דיבה כנגד יו”ר ועד המושבה, איתי הופמן, בגין הדברים שכתב במהלך מערכת הבחירות אלא שעולות שאלות מאוד קשות בנוגע לתביעה.

עיריית יקנעם וראש העיר, סימון אלפסי, יגישו תביעת לשון הרע לבית משפט השלום בנצרת כנגד יו”ר ועד מקומי יקנעם מושבה, איתי הופמן, בגין המכתב שהוציא במהלך מערכת הבחירות. ראשיתו של הסיפור בביקורו של שר הפנים ח”כ גדעון סער ביקנעם לפני כחודשיים ובמהלכו ביקש ראש העיר מהשר לבדוק אפשרות לאחד את יקנעם העיר עם יקנעם המושבה כפי שהיה בעבר, תוך שהוא מדגיש שהסיבה לכך היא אי יכולתה של יקנעם להתפתח לשום צד מאחר והמועצה האזורית מגידו הוכרזה כשטח ביוספרי.

יקנעם
אלפסי, במסלול התנגשות עם המושבה. צילום: רונן צומר

בהודעה לעיתונות שנשלחה על ידי דובר עיריית יקנעם, רועי אדוט, נכתב כי “מכתב התביעה עולה שהופמן  שהתנגד לאיחוד נתבע על ניסיון להכפיש את אלפסי ולהטעות את הציבור באמצעות האשמות קשות וחמורות הפוגעות באמינותו ובשמו הציבורי הטוב, כשהדבר מקבל משנה תוקף שעה שהוא נעשה בעיצומה של מערכת בחירות לשני הצדדים מתוך מטרה להכפיש את אלפסי שרץ לראשות עיריית יקנעם מחד, ומאידך לקדם את מועמדותו שלו עצמו לראשות המועצה האזורית מגידו”. עוד ציין אדוט כי בעוד שראש העיר היה  מוכן למחול על כבודו שלו הוא לא מסכים לפגיעה ביקנעם ובמי מתושביה.

התביעה הינה על סך 250 אלף ₪ ואלפסי התחייב שאם בית המשפט יפסוק לטובת העירייה הכספים ייתרמו למימון פרויקטים לטובת יקנעם עילית. אלא שעולות מספר שאלות חוקיות מאוד בעייתיות מהתביעה הנ”ל. תחילה לא ברור מדוע בחרה העירייה להשתמש בשירותיו של משרד עורכי דין חיצוני כאשר היא משלמת ליועצת משפטית שזהו אחד מתפקידיה. שנית, מכיוון שהופמן השתלח באלפסי ואלפסי כאמור מחל על כבודו הרי שספק אם לעירייה יש עילת דיבה. אם אלפסי לא מחל על כבודו, הרי שעליו לתבוע את הופמן באופן אישי ולשלם את האגרות ושכר עורכי הדין בעצמו.

על שאלות אלה ענה אדוט ” סימון מוחל על כבודו, אבל לא רק כבודו שלו נפגע. הופמן טוען בנוסף להשמצות כנגד סימון, שעיריית יקנעם היא עירייה כושלת, שמערכת החינוך היא כושלת ותלמידים בורחים ממנה, הוא משמיץ את העירייה ומטיל בה דופי ועל זה לא נשתוק. מערכת העובדות כאן היא אחת ואין היגיון להגיש תביעה כפולה: פעם סימון ופעם העירייה. אם הוא תוקף ומלכלך ויש תביעה אז גם דבריו נגד סימון שאותם אומר הופמן על סימון כי סימון הוא ראש העיר ולא מישהו שלא קשור אז בטח שיש עניין בתביעת העירייה. בנוסף, סימון כבר הודיע שאם יפסק מה שיפסק הוא לא יקח שקל לעצמו, אלא יקנעם ופרויקטים בעיר יקבלו הכל. סימון לא עושה שום שימוש בנכסי העירייה. להיפך. מהעלבתו העירייה יכולה לקבל דבר מה.

מי שיגיש את התביעה זה עו”ד חיצוני וזה דבר מקובל. התשלום יהיה מסעיף תקציבי של הוצאות משפטיות. על פי החוק במצבים כאלו לא צריך שום מכרז. מדובר בתפקיד אמון”.

ראש העיר, סימון אלפסי: ” השתלחותו של הופמן ביקנעם, בתושביה ובי עברה כל גבול. תוצאות הבחירות ביקנעם מוכיחות שציבור התושבים תומך חד משמעית בעמדתי בנושא האיחוד הופמן רצה לפגוע בי בבחירות, אולם לשמחתי הוא לא הצליח והציבור נתן לי מנדט להמשיך במהלך, ואני אמשיך להוביל את יקנעם ולפעול לטובת היישוב ותושביו”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter