באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: מה יקרה עם הארנונה?

יקנעם: מה יקרה עם הארנונה?

אלפסי: “אני שב ומבקש לבטל את קיזוז מענקי האיזון עקב אי העלאת הארנונה, ואנו נהיה מוכנים לבטל את העלאת הארנונה ב – 8% שאישרה מועצת העיר לשנת 2015. משרד הפנים נוטה להיענות לבקשה”.

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי, שוחח בשבוע שעבר בטלפון פעם נוספת עם מנהל מחוז הצפון במשרד הפנים, אורי אילן, ועם ראש מינהל מוניציפאלי במשרד הפנים  מרדכי כהן בעניין העלאת הארנונה ביקנעם לשנת 2015, וציין שוב שלעירייה אין שום עניין בהעלאת הארנונה למגורים, אלא רק בקבלת מענקי האיזון שקוזזו מהעיר בשל דרישת משרד הפנים להעלות את הארנונה למגורים ביקנעם. העלאת הארנונה בשלב זה הוקפאה בכל מצב בשל ההחלטה ללכת לבחירות חדשות לכנסת, ומאחר שעל פי החוק מחויבת כל העלאת ארנונה באישור וחתימה של שרי האוצר והפנים, וחתימות כאלו לא מתבצעות בתקופת בחירות.

יקנעם
סימון אלפסי, רוצה מענק איזון. צילום: רונן צומר.

כזכור לפני כחצי שנה אישרה מועצת העיר עליית ארנונה החל משנת 2015 באישור של 8% וזאת כתוצאה מדרישת משרד הפנים מעיריית יקנעם לעדכן את מחירי הארנונה למגורים ביישוב שנחשבים לנמוכים משמעותית מיישובים דומים אחרים, ומאחר שכבר מספר שנים העירייה לא עשתה זאת קוזזו ממנה מענקי האיזון, וכך נמנעו ונמנעים מהעירייה כל שנה 2.5 מיליון ₪. ראש העיר ציין בכל ישיבותיו במשרד הפנים שהדבר לא מקובל עליו, שיש לבחון את יקנעם על סך הכולל של גביית הארנונה, ושבמידת הצורך הוא יפנה לבג”צ בעניין. אלפסי אמר שבחוסר ברירה הוא יביא לאישור מועצת העיר העלאת ארנונה, וזאת רק כי משרד הפנים מחייב אותו וקונס את הרשות בכספים שהרשות לא יכולה לוותר עליהם, והוא מאוד מקווה שהמהלך יביא לכך שבדרך זו יוחזרו כספי הקיזוז לרשות, וניתן יהיה להימנע מהעלאת הארנונה לתושבים שאף אחד לא שש אליה.

ראש העיר, סימון אלפסי: “אני שב ואומר שאין לנו שום עניין בהעלאת הארנונה למגורים, והדגשתי זאת לאורך כל הדרך, כולל בישיבה שבה הצבענו על העלאת הארנונה למגורים משנת 2015. הבאת ההעלאה לאישור נכפתה עלינו בגלל שאם לא היינו עושים זאת משרד הפנים היה ממשיך לקזז לנו את כספי מענקי האיזון בסך של 2.5 מיליון ₪ כפי שנעשה כבר מספר שנים, ומאחר וכבר הודיעו לי שגם ב 2015 לא נקבל שום דבר. אני קורא למשרד הפנים לבטל את קיזוז מענקי האיזון ואנו נהיה מוכנים לוותר על העלאת הארנונה שאישרה מועצת העיר לשנת 2015 ב- 8%. אני מברך את משרד הפנים שהחזיר לנו 1.350 מיליון ₪ שקוזזו מאיתנו בשנת 2014 ומאמין שהלחץ שהפעלנו עזר והשיפוי יבוצע גם בשנה הבאה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter